Tyson Fury, Anthony Joshua’nın gelecekte onunla buluşması halinde WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder’ı yenebileceğinin herhangi bir yolu olduğunu düşünmüyor. Gerçekten de Fury, tek yumruk gücünün Wilder (42-0-1, 41 KO) için kesinlikle “kişiye özel” olduğunu söylüyor.

Joshua’nın (23-1, 21 KOs) geçen Aralık ayında yaptıkları maçta Andy Ruiz Jr.’e karşı kullandığı taktik Wilder’a karşı etkisiz olabilir.

Wilder Joshua’yı 2 raund içinde indirir

“Bence Wilder Joshua’yı 2 raund içinde devirir ve bu Joshua’yı eleştirmek değil” dedi. “Sanırım Wilder için özel olan birşey. Joshua’nın Andy karşısındaki performansı hakkında Fury “ Harika bir performans olduğunu düşünmüyorum ”dedi.

Fury “Ruiz bir domuz kadar şişmandı. Aldığı birkaç milyon sterlin, 7 milyon dolar karnına gitti.

Fury, “Sadece hayatınızda hiç paranız olmadığında ve 7 milyon dolar veya 8 milyon dolar kazandığınızda, Euromillions’ı da kazanmış olabileceğinizi ve bir milyarder olabileceğinizi düşünün” dedi.

“Böylece daha önce yapmadığınız her şeyi yapıyorsunuz. İnsanlar spor salonuna geri dönmenin ve eski kokmuş bir boks spor salonunda terlemenin zor olduğunu söylüyorlar, 7 milyon sterlin var ve siz rüyanızı yaşıyorsunuz çıplak bir kadınla suşi yiyorsunuz ”diyor Fury. Yani evet, zor ve nereden geldiğini çok iyi anlıyorum. ”

“Yani bu sözleşmede üç maç kaldı. Wilder, Joshua ve üçüncüsü başka kim olacak, ”dedi Fury. “Bilmiyorum. Whyte olsun, kim olursa olsun. Bunun için gerçekten endişeli değilim. Bu benim maç kontratım olacak. Öğreneceğiz ve maçların ne sunduğunu göreceğiz. Ve buna değip değmeyeceğini göreceğiz.

Fury, “Bu birkaç karşılaşmadan sonra, hayatımda kanıtlayacağım daha çok şey olduğunu sanmıyorum ve yapmam için çok fazla bir şey yok” dedi. “Yani evet, ringden beş yıl uzak kalabilir ve 36 yaşında geri dönebilirim.”

Fury’nin bu hafta açıkladığı 3 maçlık kontrat sonrası emekli olduktan sonra ringe geri dönmek istemesi ilginç. Cumartesi günü Fury, şu üç dövüşü bitirdikten sonra emekli olacağını söyledi: Wilder, Joshua ve Dillian Whyte. Şimdi Fury farklı bir melodiyle ıslık çalıyor ve muhtemelen yeni başlayanlardan bahsediyor. Emekli olup olmayacağından emin değil, ancak boksa beş yıl ara vermeyi düşünüyor.