Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaBoks HaberleriTyson Fury Vs Deontay Wilder Üçüncü Maçına COVID-19 Engeli!

Tyson Fury Vs Deontay Wilder Üçüncü Maçına COVID-19 Engeli!

- Advertisement -

Tyson Fury’nin, COVID-19 için yaptırdığı test pozitif çıktı ve Deontay Wilder’a karşı 24 Temmuz’daki üçüncü maçı artık ertelenmek zorunda. Dan Rafael, WBC ağır siklet şampiyonu Fury (30-0-1, 21 KOs) için kötü haberi bildirdi.

İlginç bir şekilde, 32 yaşındaki Fury daha önce aşılanmıştı, ancak yine de COVID-19 test sonucu pozitif çıktı.

Deontay Wilder ve ekibi tüm bu aylar boyunca sıkı bir şekilde çalıştıkları için çok kızacaklar. Yaptıkları tüm bu işler boşuna. Fury’nin gerçekten COVID-19’a sahip olduğunu gösteren belgeleri görmek isteyecekler.

Top Rank’ın, Fury’nin pozitif testi ve Wilder (42-1-1, 41 KOs) ile olacak üçüncü maçın ertelenmesi hakkında resmi açıklama yapması gerekiyor. Perşembe günü erken saatlerde, Wilder’ın antrenörü Malik Scott, Fury’nin kampı için pozitif testlerin haberleriyle ilgili şüphelerini dile getirdi ve Deontay’ın antrenmana devam edeceğini söyledi.

Ne yazık ki, Fury’nin pozitif testinin haberi her şeyi değiştiriyor ve Wilder’ın eğitim kampını durdurmasını gerekli kılıyor. Fury’nin sağlığına dönmesinin ne kadar süreceğini bilmiyoruz.

Top Rank Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Tyson Fury ve ekibinin sağlık durumunu izlemeye devam ediyoruz ve olayın durumu bugüne kadar değişmedi” dedi.

Deontay Wilder bu durumu, Fury’nin herhangi bir nedenle maçtan çekilme isteği olarak görmesi muhtemel.

Ajagba antreman maçında Fury’yi kampta defalarca incittiyse veya Jared bunu yaptıysa, Wilder üçlemesini geciktirmek için bir bahane bulma ihtiyacı duymuş olabilir.

Fury’nin isteyeceği en son şey, Anderson veya Ajagba tarafından eğitim kampı sırasında defalarca sert darbeler aldıktan sonra Wilder gibi büyük bir yumruk gücüyle karşılaşmak olacaktır.

- Advertisement -
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular