Clicky
Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaBoks HaberleriTyson Fury: Usyk, Anthony Joshua'yı Nakavt Eder

Tyson Fury: Usyk, Anthony Joshua’yı Nakavt Eder

- Advertisement -

Ukraynalı yıldızın organizatörü Alexander Krassyuk, Oleksandr Usyk’in Tyson Fury’nin karşısında tartışmasız bir dünya şampiyonluğu mücadelesine açık olduğunu söyledi.

WBC şampiyonu Fury’ye Dillian Whyte’a karşı zorunlu bir unvan savunması yapması emredildi ve her iki boksörün de şartları kabul edememesinin ardından bu hafta içinde para tekliflerinin yapılması bekleniyor.

Anthony Joshua, Usyk ile rövanş maddesini etkinleştirdi, ancak tarih ve mekan henüz onaylanmadı ve birleşik şampiyon, Fury ile karşılaşma da dahil olmak üzere seçeneklerini açık tutuyor.

Usyk’in organizatörü Krassyuk, olası bir sonraki dövüş hakkında soru sorulduğunda, “Kasım’dan bu yana pek bir şey değişmedi” dedi.

Hem Usyk hem de Fury birbirleriyle karşılaşmaya hevesli görünseler de, iki şampiyon arasındaki bir kemer birleştirme maçı, her ikisinin de bir sonraki dövüşlerini kazanmasına bağlı.

Fury’nin organizatörü Bob Arum Kasım ayında yaptığı açıklamada, boksörünün Whyte yerine Usyk ile karşılaşmayı tercih edeceğini ve Joshua’nın rövanş maddesini etkinleştirmemeyi tercih etmiş olsaydı, birkemer birleştirme maçı yapılabileceğini öne sürdü.

Arum, “Yapmak istediğimiz dövüş Usyk ve Fury arasında” dedi. “Bu, unvanları bir kez ve herkes için birleştirme mücadelesidir.”

“O zaman Joshua tartışmasız dövüşün galibiyle savaşabilir.”

“Tyson’ın istediği bu. Ve ben Tyson’ı temsil ediyorum. Bu onun tercihi.”

Bu arada Fury, Joshua’nın WBA, IBF, WBO ve IBO ağır siklet unvanlarını geri kazanma umudunun çok az olduğunu öne sürdü.

Fury, Joshua için “Usyk, Joshua’yı ezecek. Onu puanlarla yenmeyi boşver onu nakavt eder” dedi.

Ancak Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn bu düşünceye katılmıyor: “AJ, Usyk rövanşı için fiziksel ve zihinsel olarak zaten kampta ve ilk dövüş gecesinden beri tek düşündüğü bu.”

- Advertisement -
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular