Tyson Fury, Conor McGregor’un boks sporuna geri dönüşünü destekliyor.

UFC süperstarı, ilk boks maçında 2017 yılının Ağustos ayında, 10 raund sonunda Floyd Mayweather tarafından nakavt olmuştu. Karşılaşma, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde 4 milyondan fazla görüntüleme başına ödeme satın alımıyla dünya çapında bir mega etkinlikti.

McGregor, uzun zamandır beklenen UFC karşılaşmasına Cumartesi gecesi, Donald Cerrone’u Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da sadece 40 saniye içinde yenmeyi başardı.

Son birkaç hafta içinde McGregor, boks sporuna dönmesi tartılıyor – ve Floyd Mayweather ile yeniden karşılaşmak ya da Manny Pacquiao ile bir maç istiyor.

ESPN Radyosu’nda bir MMA Show’a konuşan Fury, McGregor’un boksa geri dönme fikrini destekledi.

Fury, “Boks yapmak istiyorsan, yap” dedi. “Floyd Mayweather’a karşı gayet iyi bir iş çıkardı. Mayweather’ı çok iyi bir şekilde birçok kez yakaladı.

“Bence boks için harika. McGregor Pacquiao veya Mayweather ile karşılaşırsa, Las Vegas’ta büyük bir gösteri yaratır. İnsanlara dışarı çıkıp eğlence ve aksiyona katılma fırsatı verir. Las Vegas’a para, Amerika’ya para getiriyor, ülkeye turizm getiriyor, bence genel olarak spor için çok ama çok iyi.