Mark Eisner tarafından: WBO Welterweight şampiyonu Terence Crawford (36-0, 27 KOs), Madison Square Garden’daki karşılaşmada zorunlu rakibi Egidijus Kavaliauskas’ı (21-1-1, 17 KOs) durdurması beklenenden çok daha zor oldu. Crawford maçta zaman zaman savunması zayıf görünmesine rağmen rakibini 9. raundda nakavt etti.

Neyse ki Crawford için Errol Spence Jr. ya da Shawn Porter ile maç yapmıyordu. Ringi onlardan biri ile paylaşmış olsaydı sonuç farklı olabilirdi.

Kavaliauskas’ın gücü Crawford’a sorun çıkardı

32 yaşındaki Crawford, Kavaliauskas’ın sağ direkleri ile sorunlar yaşadı. Hakem Ricky Gonzalez, Kavaliauskas Crawford’u düşürdüğü zaman saymadı.

İşler iyi gitmezken, Crawford 5. rauntta toplanmaya başladı. Crawford her vurulduğunda sinirleniyor gibiydi ve bu da çoğu zaman disiplinsiz dövüşmesine neden oldu. Crawford, Errol Spence gibi yetenekli boksörler gibi soğukkanlı kalmak yerine, her darbe aldığında hemen cevap vermek istedi.

Kavaliauskas, şaşırtıcı bir şekilde el hızı avantajına sahipti. Crawford, Floyd Mayweather Jr. ile karşılaştırılmıştı, ama onun gibisi yoktu. Crawford’un elleri sanki o kadar hızlı değildi.

Crawford yaşlanmış gibi görünüyor

Burnu Kavaliauskas’tan yediği sert darbelerden biraz hasar almış gibi görünüyordu. Crawford, Ring Magazine’in pound for pound listesinde 2 numaralı pozisyonu değiştirildi ve şimdi 4 numaralı sırada kendine yer buluyor.

Gecenin diğer önemli maçında Teofimo Lopez, Richard Commey’i nakavt etmeyi başardı.