Antrenör SugarHill Steward’a göre, ‘Çingene Kralı’nın’ Deontay Wilder’ı devireceğine inandığı için onunla çalışmayı kabul etti.

Fury Cumartesi gecesi Las Vegas’taki MGM Grand’da WBC dünya şampiyonası için Wilder’la karşılaşacak.

Steward, tüm oyun planlarının nakavt elde etmek olduğunu açıkladı.

Steward, “Nakavt öngörüyorum,” dedi. “Hangi raund olur bilmiyorum, ama Tyson Fury’nin sansasyonel bir zafer kazanacağını hissediyorum. Nakavt için onu eğitiyorum, plan bu, nakavt etmek.

“Tyson her türlü çabayı gösteriyor ve nakavt bekliyorum. Nakavt sanatçısını nakavt edecek! Eğer Tyson onu devirebileceğine inanmasaydı onunla çalışmazdım. Benim için tek strateji bu.

“Bence ilk maçı kazandı. Ama hakemlere göre kazanmadı. Eğer oraya gidip bu adamı nakavt ederseniz, o zaman hakem sizsiniz.

“Başka kimsenin hakem olmasına izin vermiyorsun. Her zaman bir şey yapmak istiyorsanız, o zaman kendiniz yapın derler. Bu maçı kazanmak istiyor, bu yüzden kendisi yapmalı ve nakavt için gitmeli. İki raund içinde nakavt istediğini söylüyor. Güzel, bu işimi kolaylaştırıyor! Onu nakavt almaya ikna etmek zorunda değilim. Buna inanıyorum, nakavt olacak. Bu bizi daha iyi hale getiriyor çünkü ikimiz de aynı düşüncedeyiz. ”