Eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Mike Tyson ringe geri dönme planları yapmaya başladı. İlk hedefi yardım için küçük bir turnuvada yer almak.

Tyson birkaç gün önce hızını ve gücünü gösteren bir antrenman videosu yayınladığında sosyal medyadaki heyecan en üst seviyeye çıktı.

Bu video klibi izledikten sonra, Melbourne boks organizatörü Brian Amatruda, 53 yaşındaki Tyson ile Avustralya’nın boksörlerinden Barry Hall, Paul Gallen ve Sonny Bill Williams arasında bir turnuva başlatmak için hemen hazırlıklara başladı.

Organizatör Amatruda, Tyson’ın olduğu bir yardım turnuvasında Avustralya’daki en büyük arenaları doldurabileceğine inanıyor. Bu yüzden Tyson’ın tekrar ringe çıkması için 1 milyon doları gözden çıkardı.

“53 yaşında olabilir ama hala çok büyük bir isim ve bu adamlardan herhangi biri Hall, Gallen veya Sonny Bill onunla ringe çıkma şansına sahip olacak. Bu muazzam olurdu, sadece büyük bir maç değil büyük bir olay olacak.”

“Yaptığım ilk şey (ünlü ajan) Max Markson ile iletişime geçip Tyson’a 1 milyon dolar teklif etmesini istemekti.”

“Koronavirüsünün bitmesini beklemek zorundayız, bu yüzden maçlar muhtemelen gelecek yılın başlarına kadar olmayacak. Şimdilerde Tyson sessiz bir aile babası.”

Tyson, 2005’te Kevin McBride’a karşı kaybettikten sonra emekli olmuştu.