Keith ‘One Time’ Thurman, geçen Temmuz Manny Pacquiao’ya kaybettikten sonra sağ elinden ameliyat olduğunu açıkladı, Mart ayında yeniden eğitime başlaması bekleniyor.

Thurman, yakın gelecekte Danny Garcia, Shawn Porter ve Errol Spence Jr. ile karşılaşmak istediğini söyledi. Bu maçlara ne kadar sürede hazır olacağı henüz belli değil. Pacquiao ile bir rövanş için hızlı bir geri dönüş yapmak isteyeceğini söylese de, 2020’nin ilk yarısında ringe tekrar dönmesi zor görünüyor.

Thurman, Pacquiao ile rövanş maçını yapmayı planladığını, ancak sağ elinin yeterince iyileşmesini beklediğini söyledi. Thurman geçen yaz Pacquiao’ya 115-112, 115-112, 114-113 ile kaybetti.

Thurman eğitime Mart ayında başlayacak

Thurman, “Elimden ameliyat geçirdim ve çok yakında tekrar ringe döneceğim” dedi. “Kariyerimi uzatacağından emin olmak için iki doktorum vardı, çünkü bu bir kemik. Kemik iyileştiğinde, genellikle daha güçlü iyileşir. Bu yüzden orijinal Keith ‘One Time’ Thurman’a dönmeyi umuyorum.

Thurman, “Mart ayında bir şeylere dokunmaya başlayabilirim,” dedi. “Yeşil ışığı bekleyeceğim. Bence tek yapmam gereken burada güçlenmek. Füzyon tamamlanmış görünüyor. Yıl boyunca, iyileşmeye devam edecek, ancak doktorun görmek istediği şey zaten oldu.

“Hayatımda çok şey yaptım ”dedi Thurman. “Hala merdivenin tepesindeyim, ama yıkıldım ve yıkıldığınızda, yukarıya bakıyorsunuz. Şimdi yukarıya baktığım ve bu merdiveni tırmanmak istediğime göre, içimdeki rakibi ortaya çıkarıyor ”dedi Thurman.

Pacquiao ile rövanş istemesi hakkında Thurman, “Yakın gelecekte bir telefon görüşmesini yapmam gerekiyor,” dedi. “Mümkün olan en kısa sürede ringe girecek olsaydım, sadece bir rövanş beni bunu yapmak için yeterince heyecanlandıracaktı. Aksi takdirde, bu yıl nasıl gitmek istediğim ve gelecekteki çabalarım hakkında daha uzun vadeli bir yaklaşımım var. Ama evet, Pacquiao ile o rövanşı çok isterdim ve kemeri geri alma fırsatını istiyorum.