Anthony Joshua, 2020’de tartışmasız bir dünya şampiyonluğu için karşılaşırlarsa, Deontay Wilder’a karşı 6 raundda işini bitirmeyi planladığını söyledi.

Joshua, Suudi Arabistan’daki Ruiz Jr rövanşında kazanmak için bir gösteri sergiledi. Ancak Wilder’in yıkıcı sağ eli için mesafeyi bulmasını engellemek için agresif bir tarz kullanacağını söylüyor.

Wilder’in Ortiz’e karşı kazanmasını analiz eden Joshua, Sky Sports’a şunları söyledi: “Yedinci raundda beklemek büyük hataydı. Ortiz’in yerinde olsaydım onu nakavt etmek için yaklaşırdım.

“Bu ciddi bir maç, bu yüzden 12 raund boyunca onu izlememe gerek yok içeri girip işini bitirmeliyim. “

“Hayır, korkutucu değil, ne yapmam gerektiğini biliyorum,” dedi Joshua, Wilder tehdidi sorulduğunda.

“Bazı yumruklar var. Bazıları sarsıntılı, bazıları da bir yumrukla vurduklarını dışarı çıkartıyor.

“Wilder bu tür bir güce sahiptir. Bu gücü ortadan kaldırmak ve sadece onunla nasıl başa çıkılacağını öğrenmekle ilgilidir.”

Joshua, IBF ve WBO zorunlu rakipleri Kubrat Pulev ve Oleksandr Usyk’e karşı savunma yapmak için emredildikten sonra bir sonraki mücadelesinde haber bekliyor.

22 Şubat’ta Las Vegas’ta Tyson Fury ile karşılaşacak olan Wilder, defalarca ‘bir şampiyon, bir yüz, bir isim’ çağrısında bulundu ve Wilder eğer Fury’yi yenerse Joshua bu meydan okumayı kabul etmeye hazır.

Joshua dedi ki: “Biz yaptık, 20 karşılaşmayla kemerleri birleştirdik. Wilder 40 maç yaptı hala tek bir kemeri var. Nasıl oldu da kemer birleştirmeyi başaramadı?

“Eğer onu arıyorsa, biz bunu yapacak olanlarız ve bulmak zor değiliz. Arkamızda harika bir ekibimiz var, o yüzden uzan ve keyfine bak.

“Her zaman diyorum ki, aynı sikletteyiz, aynı zamandayız, bu maç gerçekleşmeli.

“Biz sadece harika bir etkinlik düzenledik. Yeni yılda istekli başka bir şaşırtıcı olay daha yapacağız. O gelip tarihin bir parçası olabilir.”