IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua, Tyson Fury’nin WBC dünya şampiyonu Deontay Wilder’ı yaklaşan rövanşlarında yeneceği konusunda kararlı.

Wilder, 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da Fury’ye karşı şampiyonluğunu korumaya çalışacak. Aralık 2018’de tartışmalı bir şekilde berabere kalmışlardı.

Rövanşı kaybeden kaybeden tarafın isteğine göre 3. maçı yapma hakkına sahip olacak.

Joshua bu maçla yakından ilgileniyor çünkü kazananla bütün kemerleri birleştirmek için maç yapmak istiyor.

Wilder’in maçı kazanmak için bir nakavt’a ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve ilk karşılaşmada bunu başaramadı. Fury, iki kez düşmesine rağmen, aldığı puanlar Fury’yi sayıyla yenmesine yetmedi.

“Wilder’ın kazanması insanların merakle beklediği şey çünkü benimle onu maç yaparken görmek istiyorlar. Ama bence Fury kazanabilir. Wilder kazanmak için Fury’yi uzun bir uykuya daldırmak zorunda ve bunu ilk maçlarında yapamadı. Joshua, Sky Sports’a söyledi.

“Fury kazanmak için Wilder’a çok zarar verebilir. Fury daha fazla enerjiye sahip, bu yüzden onun galibiyetine daha yakınım. Fury iyi bir şekilde saldırabilir fakat fazla hafife alırsanız yumruk gelinceye kadar rakibinize saygı duymazsınız.”

“Fury, belli bir dereceye kadar gerçekten iyi bir boksör, çok iyi direkleri var. Wilder boksörlerin en iyisi değil ama sağ eli var, bundan kaçınabiliyorsan, onu dövebilirsin. Fury’ye iyi şanslar diliyorum. Burada İngiltere’de onunla karşılaşmak güzel olurdu. “