David Higgins, Joseph Parker’ın Şubat ayında Amerika’daki bir maç ile geri döneceğini söyledi.

Yeni Zelandalı, Ekim ayında Derek Chisora ile karşılaşacaktı, ancak şüpheli bir örümcek ısırığının neden olduğu hastalık yüzünden bu maç olmadı ve bunun yerine 2020’nin başlarında bir rakibin ilan edileceği Amerika’ya gidecek.

Parker’ın önümüzdeki birkaç gün içinde eğitim kampına başlamak için Las Vegas’a uçması bekleniyor, rakibini organizatör Eddie Hearn ayarlamaya çalışacak.

Sky Sports’a konuşan Higgins, “Duyurulacak yer ile ilgili bağzı planlar var.” Dedi. “Ama bir tarih ve beklediğimiz rakip var.

Diyerek şöyle devam etti: “Bize bunun Şubat ayı sonlarında olacağı ve ABD’de olacağı söylendi. Sadece rakibin kim olduğunu bekliyoruz.”

Eski WBO şampiyonu 2019’da yalnız bir maç yaptı, Haziran ayında Providence’da Alex Leapai’ye karşı bir zafer kazandı ve Higgins, 27 yaşındaki boksörün başka bir şampiyonluk kovalayabileceğinden umutlu.

“Bu başka bir adım. Şimdi WBO tarafından ikinci sırada yer aldı, bu yüzden iyi bir galibiyet alırsa, o zaman büyük boksörlerden birine meydan okuyabilir. Wilder, Fury.