Tim Royner’e göre: Eddie Hearn, IFL TV’ye verdiği konuşmada, Dereck Chisora (32-9, 23 KOs) ve Oleksandr Usyk (17-0, 13 KOs) arasındaki mücadelenin 7 Mart tarihinde olmasını istiyor.

Usyk ve Chisora, 7 Mart’ta ringe çıkarsa, muhtemelen Sky Box Office’te yayınlanacak. İki boksör de bu durumda çok fazla para isteyecek.

IFL TV’ye Hearn, “Şuanki planımız Dereck Chisora ve Usyk karşılaşması. WBO, Usyk’in Joshua için zorunlu olduğunu söylüyor. IBF de Pulev diyor. Diyorum ki, “Çocuklar, hanginiz daha iyi bize bunu gösterin biz de onunla maç yapalım.

“Usyk-Chisora ve Joshua-Pulev’in galibi ile karşılaşabilir. ” Şu andaki en büyük mücadele bunlar” dedi Hearn.

Eski birleşik kruvazör şampiyonu Usyk’in Chisora ​​karşılaşmasını geri çevirmesi şaşırtıcı olmaz, çünkü onun için riskli olabilir. 32 yaşındaki Usyk, geçen Ekim ayında 38 yaşındaki Chazz Witherspoon’a karşı pek de etkileyici görünmüyordu. Chisora’nın ona ne yapacağını hayal et.

6’3 215, 215 lbs’de Usyk, Chisora ​​gibi 240+ lb ağır ağırlıklara karşı rekabet etmek için çok hafif ve çok zayıf. Deontay Wilder, Usyk’den biraz daha ağır, ancak inanılmaz bir gücü var. Onu daha güçlü yapan Wilder’ın uzunma mesafesi. Usyk buna sahip değil.

Hearn Joshua hakkında “Sporu büyük seviyelere taşıyor ve insanlar ona yeterince kredi vermiyor” dedi. “Sporun imajını değiştirmede büyük rol oynadı ve bunun için minnettar olmalıyız.

“İngiliz boksunun tekrar ateşlenmesi için umarım Fury Wilder’ı yener ve hepimiz birlikte zirvede oluruz ”dedi Hearn.

Hearn’in Joshua ve Wilder arasında bir karşılaşmaya sıcak bakmadığı çok açık. Dahası, Hearn Joshua’nın Wilder tarafından bayıltılacak diye korkuyor olabilir ve bu yüzden Fury’yi destekleyebilir.

Usyk Joshua için Pulev’den daha zor – Barry Hearn(Eddie Hearn’nın babası)

“Kubrat Pulev maçı daha kolay, ama Usyk dövüşünün biraz daha zor bir stil dövüşü olduğunu düşünüyorum, çünkü bence Usyk daha iyi ayaklara ve daha iyi bir beyne sahip”

“Kim dünyanın en iyi ağır sikletiyse, bunun hakkında bir fikriniz olabilir. Ancak seyircisi en çok olan kişi için herhangi bir anlaşmazlık yoktur. Bu Anthony Joshua, ”dedi Barry.

“Yönetim organları, her anlaşmazlık olduğunda, başka bir kemer falan yaratırlar. Sadece kafam karıştı. Belki de yaşlanıyorum. ”Dedi Hearn

Kubrat Pulev 38 yaşında ve kariyerinin bu noktadasında çok yavaş görünüyor. Pulev eskiden mükemmel bir güce sahipti, ama artık değil. Joshua, cebinde duran Pulev’e karşı kolay bir maç çıkaracak.