IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, boksörünün Kubrat Pulev’e çok fazla hasar vermek isteyeceğini belirtti.

Aralık ayında Suudi Arabistan’da Joshua, Andy Ruiz’e karşı 12 raund sonunda puanla galip geldi.

İlk maçta, geçen yılın Haziran ayında Ruiz, Joshua’yı dört kez düşürdü ve yedinci raundda nakavt etti.

Joshua, rövanşda 12 raundu da kontrol etti, çok fazla eleştiri vardı, çünkü mesafesini korudu ve tüm maç boyunca kaçarak dövüştü. Aşırı kilolu ve rövanş için yetersiz olan Ruiz, bütün gece isabetli yumruk vurma konusunda zorlandı.

Joshua, 20 Haziran’da Tottenham Hotspur Stadı’nda Kubrat Pulev’e karşı zorunlu maçında nakavt etme isteği artmış durumda.

Hearn Sky Sports’a “En iyi Antony Joshua performanslarından birini göreceksiniz.”

“Ruiz Jr yenilgisi ona dış seslerden etkilenmemesini öğretti. Odaklanın, kendinize bakın, bencil olun. Ruiz Jr rövanş için bunu yaptı ve tekrar yapacak.

“Pulev maçının odak noktası. ‘Planlar yapıyorsun, benim için sadece Pulev ile ilgili’ dedi. Pulev’in organizatörü Bob Arum son röportajında 20 Haziran’dan sonra Antony Joshua olmayacak’ dedi. Ruiz Jr’a karşı ilk kez, belki de en büyük sorunlardan biri bir kıvılcımın orada olmamasıydı. Önümüzde ne varsa kaybetmeyi göze alamayız. 20 Haziran’da inanılmaz bir performansı bir araya getirmek için Joshua her şeyi yapıyor. “