Organizatör Frank Warren’ın, Daniel Dubois’i yıl sonuna kadar Deontay Wilder ile karşılaştırmak istediğini açıkladı.

Queensberry Promosyonlarının Lockdown şovunda konuşan Warren, potansiyel bir maçın ilk olarak Joe Joyce’yi yenecek olan Dubois’e bağlı olacağını söyledi.

Dedi ki: “Daniel Dubois, Joe Joyce ile maç yaparsa… o zaman evet, bu maç gerçekleşir.”

Deontay Wilder en son 22 Şubat’ta, Tyson Fury tarafından yenilgiye uğrayarak WBC kemerini kaybetti.

Queensberry Promosyonlarına daha sonraki yorumlarda Warren şunları söyledi: “Tyson, Wilder’ın yenilebilir bir boksör olduğunu gösterdi. Onların rövanşları ortadan kalktığında, Daniel’i Deontay Wilder ile karşılaştırmakta sorun yaşamam.”

“Wilder iyi, beni yanlış anlamayın, ama adamım Dubois zaman içinde çok daha fazla gelişecek.”

22 yaşındaki Dubois, 14 profesyonel maçında yıkıcı bir nakavt sanatçısı olarak korkunç bir üne kavuştu, ancak organizatörü onu gerçekten farklı kılan diğer özellikleri olduğuna inanıyor.

“Daniel büyük ve güçlü. Herkes de yumruk atabileceğini biliyor. O iyi bir boksör. Daha önce Larry Holmes benzeri bir kabı olduğunu ve yeryüzünde herhangi bir boksörün yanı sıra vücuda da çalıştığını söylemiştim.”

“İnsanlara Daniel’in ne kadar iyi olduğunu söylüyorum ve dünya normale dönmeye başladığında size göstereceğinden şüphem yok.”

Daniel Dubois Pazar günü Sun’a şunları söyledi: “Sadece onunla karşılaşmak istiyorum” dedi.

Kimse bu belirsiz zamanlarda ne olacağını tahmin edemezken, Daniel’in destekçisi Warren, Dubois’in Wilder’la ringe adım atması durumunda ne olacağından emin görünüyor.

“Daniel, gelecekteki en iyi Ağır Siklet umudu ve Deontay Wilder maçında göstereceği çok fazla şeyi olacak. Buna gerçekten inanıyorum. ”