Canelo Alvarez nihayet üçüncü kez Gennadiy Golovkin ile karşılaşmayı kabul etti.

Meksikalı şampiyon Canelo ve Kazak nakavt sanatçısı Golovkin, üçüncü maç görüşmelerini 12 Eylül’de başlatacak. Alvarez ve Golovkin, üçüncü karşılaşmalarının gerçekleşmesi için öncelikle Canelo, Billy Joe Saunders’ı ve Golovkin de Kamil Szeremeta maçını kazanmak zorunda.

Bu üçüncü maçın, Alvarez ile Golovkin arasındaki ilk iki maç gibi, 72.5 kiloda orta siklette olması bekleniyor.

Atletik ilk olarak Salı günü iki tarafın da anlaşmaya vardığını bildirdi.

Alvarez’in (53-1-2, 36 KOs) 2 Mayıs’ta Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da WBO süper orta ağırlık şampiyonluğu için Billy Joe Saunders’la (29-0, 14 KOs) ringe çıkması gerekiyordu. Alvarez-Saunders maçının korona virüsü nedeniyle Haziran ayına kadar en azından bir ay kadar ertelendiği bildirildi.

Golovkin (40-1-1, 35 KOs), 6 Haziran’da IBF orta siklet ünvanını Szeremeta’ya (21-0, 5 KO) karşı zorunlu bir kemer savunması yapacak.

Üçüncü Alvarez-Golovkin maçının tarihi de korona virüsü yüzünden ne kadar süre erteleneceği belirsiz.

DAZN yönetim kurulu başkanı John Skipper’ın Alvarez ile Ekim 2018’de 365 milyon dolar karşılığında 11 maç için anlaştı. Skipper daha sonra Golovkin ile 2019’da bir kez üçüncü maçın gerçekleşeceği beklentisiyle altı maç için, dokuz haneli bir sözleşme imzaladı.

Eylül 2018’de T-Mobile Arena’daki rövanşlarında Golovkin’i 12 raund sonunda puanla yenen Alvarez, geçen yıl Golovkin ile karşılaşmayı reddetmişti.

29 yaşındaki Alvarez bunun yerine 4 Mayıs’ta T-Mobile Arena’da Daniel Jacobs’u mağlup etti. 2 Kasım’da Alvarez, Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da WBO hafif ağır siklet şampiyonluğunu kazanmak için 11. raundda Sergey Kovalev’i devirerek dört ayrı siklette dünya şampiyonu oldu.

Alvarez’in Skipper’den Golovkin’le üçüncü kez karşılaşmak için 35 milyon dolarlık standart DAZN paketinden fazlasını istediğini bildirdi.