Joshua, gelecek cumartesi gecesi Suudi Arabistan’da Ruiz Jr’yla görkemli bir maçta ağır siklet dünya şampiyonluğunu tekrar kazanabilir. Whyte ise undercard olarak ringe çıkacağı maçta Mariusz Wach ile karşı karşıya gelecek.

Whyte Sky Sports’a şunları söyledi: “Ağır boks, ne diyebilirim? ‘Hey, o kazanacak ve ne olursa olsun’ diyebilirim. Bilmiyorum. Umarım kazanır.

“Asla bilemezsiniz, bazen savaşçılar kaybeder, onları daha güçlü kılar. Bazen savaşçılar kaybeder, onları daha zayıf kılar.

“Kaybettiğimde beni daha da güçlendiriyordu ve sonra diğer adamları görüyorsun, onları yumuşatıyor, zayıflatıyor.

“Aklında ne olduğunu, kampta neler olduğunu bilmiyorum. Kimsenin bilmediği birçok şey var. Sadece gerçekten o biliyor. Kazanır, umarım kazanmayı ister, ama kazanıp kazanmamasını isterim bu farklı bir şey. “

Joshua, yenilginin ardından kaslı fiziğinde değişiklik yapmaya çağırıldı, ancak Whyte onu doğal olarak gücünden ödün vermemesi konusunda uyardı.

Dedi ki: “Umarım Joshua, insanların kilo vermesi gerektiği konusunda söylediklerini çok fazla dinlemiyordur.” Dinle, çok fazla kilo vermen seni gerçek ana gücünden uzaklaştırabilir.

“Asıl güç, büyük ve güçlü olmak ve savaştığı çoğu insandan daha iyi fiziksel durumda olmak. En ağır, en güçlü durumunda, Andy Ruiz’e karşı çok güçlü yumruklar attı ama o bunun üstesinden geldi, umarım kilo kaybetmesi Joshua’nın gücünü etkilemez”dedi.

Whyte, 2015’te Joshua’ya karşı tek yenilgisinden bu yana 10 kez kazandı ve gelecek hafta sonu ne olursa olsun, Joshua ile tekrar karşılaşmak için maç sonunda yüzleşmek istiyor.