Eski dünya şampiyonu David Haye, Deontay Wilder’ı, WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury ile üçüncü maçı yapmaması için herhangi bir para teklifini kabul edecek bir boksör olarak görmüyor. (fotoğraf: Ryan Hafey)

Şubat ayında Wilder, Fury tarafından iki kez düşürülerek 7.raundda teknik nakavt olarak ilk kariyer yenilgisini almıştı.

Wilder, üçüncü maçı yapmak için sözleşmedeki geçerli maddeyi hemen uyguladı.

Üçüncü maç 18 Temmuz tarihi hedeflenmişti, ancak koronavirüsü pandemisi nedeniyle ertelendi Ekim ayının başlarında olması planlanıyor.

Anthony Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, Wilder’in 2020’nin sonuna doğru Fury ve Joshua’nın maçının olması için ona para teklif ederek kenera çekilmesini umuyor.

David Haye, Sky Sports News, “Wilder’ın kenara çekilecek bir adam olduğunu sanmıyorum,” dedi.

“Düşük performans gösterdiğinin farkında, vereceği daha çok şey olduğuna inanıyor. Tekrar kazanma istediğini seviyorum. Bana inandığını gösteriyor. Büyük bir kalbi olduğuna inanıyorum. Gururlu bir adam … Her zaman en iyisini vermek istiyor, bunu son mücadelesinde anlaşılır bir şekilde yapabildiğini hissetmiyor.”

“Muhtemelen maçı izledi ve ne yapıyordum dedi? Ama yanlışı düzeltmek için bir şansı var, ringe tekrar çıkmak ve kendisi hakkındaki şüpheleri ortadan kaldırma isteğini seviyorum. ”

“Anthony Joshua, Andy Ruiz Jr’la rövanş maçında önce bir kaç kolay maç yapabilirdi. Ama hayır, o derhal bir rövanş istedi. Gerçekten, umutsuzca istedi, çünkü kendisini biliyordu, ilk maçta potansiyelini gösteremediğini kanıtladı. ”

Facebook sayfamıza değerlendirme bölümünden 5 yıldız verirseniz çok seviniriz.