David Benavidez’in 18 Nisan’da Angula ile karşılaşması koronavirüsü nedeniyle iptal edildi.

Ancak 23 yaşındaki WBC şampiyonu Benavidez (22-0, 19 KOs), Roamer Alexis Angulo’dan başka daha iyi boksörlerle karşılaşmak istiyor.

Hayranlarla yapılan “Bana Her Şeyi Sor” oturumu sırasında Benavidez, Eylül ayında Anthony Dirrell’e karşı bu kadar baskın, taçlanan bir performanstan sonra ilk 15 dışında birisi ile maç yapacağı için kendisine eleştiri gelmesinden memnun değil.

“Biliyor musun, bu durumdan memnun değilim”dedi Benavidez. “Ama onunla maç yapmak zorunda kaldık. Aslında WBC sıralamasında 1 numara olan Türk boksör Avni Yıldırım’la karşılaşacaktım sonra omuzundan problem yaşadı ve Roamer Alexis Angulo ile anlaştık. ”

Angulo (26-1, 20 KOs), tek kariyer yenilgisini 2018’de puanla Gilberto Ramirez’den aldı. Ocak ayında yenilgisiz olan Anthony Sims Jr’a karşı sürpriz bir galibiyet aldı. Koronavirüsü bittikten sonra görüşmelerin Angulo ile yeniden yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmiyor.

Benavidez, “Canelo ile maç yaparsam hayran dostu bir mücadele olacağını hissediyorum. “İkimiz de saldırganız, Meksikalı boksörleriz. Benim avantajlarım var daha uzun boyluyum, daha uzun bir uzanma mesafem var. Bunun dünyaya kim olduğumu göstermek için büyük bir fırsat olduğunu hissediyorum, ama bu durum onun için bir anlam ifade etmiyor. ”