Martin, IBF’nin ikinci sıradaki boksörü ve Joshua kemeri boşaltırsa en iyi sıralamaya sahip kişi Pulev’le karşılaşır. WBA, WBO ve IBO kemerlerine de sahip olan Joshua, Nisan 2016’da Londra’daki O2 Arena’da IBF şampiyonluğunu kazanmak için ikinci raundda Martin’i nakavt etmişti.

Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, Joshua-Pulev maçını yeniden planlamak istiyor. İngiliz hükümeti spor etkinliklerine izin verene kadar Joshua-Pulev için yeni tarih belirlenmeyecek.

Joshua, İngiltere’deki Black Black Lives Matter protestosunda göründüğünde sol bacağında bir destek vardı. Küçük diz probleminin onun Pulev ile savaşmasını engellemeyeceği konusunda ısrar etti.

Martin, Joshua’nın fikrini değiştirmesi ve daha büyük maçlar yapmak için Pulev’e karşı zorunlu savunmasını atlamasını istiyor.

Martin, “Benim için yapabileceği şey bu” dedi. “ Ben olmasaydım Anthony Joshua da olmayacaktı. İlk kemer savunmam için benimle karşılaşmasına izin verdim.”

Martin, “Joshua, Pulev’le karşılaşmak için kendi yolundan gidiyor, çünkü bana unvanımı geri vermek istemediğini söylüyor” dedi. “Bu adam daha minnettar olmalı. Pulev’i yenmeme izin ver daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne gel ve benimle yüzleş. Bu adam bana borçlu. Birleşik Krallık’a gitmeseydim, Joshua bir şampiyonluk için yıllarca beklerdi ve o da bunu biliyor. ”

Martin, “Hatamı düzelteceğime ve Joshua’yı nakavt edeceğime söz veriyorum” dedi. “Kazanan hepsini alır. Bu parayla ilgili değil, intikamla ilgili. ”

Joshua ve 39 yaşındaki Pulev’in 20 Haziran’da Londra’daki Tottenham Hotspur Stadı’nda mücadele etmesi planlandı. Zorunlu maçlar COVID-19 salgını nedeniyle süresiz olarak ertelendi.