Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez için rakibini belirlemek için son yıllarda hiç bu kadar zorlanmamıştı.

Para, sözleşme şartları ve çeşitli detaylarla ilgili şikayetler var, bu yüzden rakip bulmakta zorlanıyor.

Canelo, Cinco De Mayo hafta sonu kapsamında Mayıs ayında planlanan maç için bir rakip aramaya devam ediyor.

Canelo bunun kolay olmadığını itiraf ediyor, süper orta siklet şampiyonu Callum Smith ve Billy Joe Saunders parayı çok düşük buldukları için ilk teklifleri reddediyorlar. Ve bir başka şampiyon olan 168 lbs, Caleb Plant, Mayıs başında Canelo maçına hazırlanmak için yeterli zamanı olmadığını söyledi.

“Hepimiz bunu yaşıyoruz ve şu anda bu pozisyondayım ve saygı duyulmalı,” dedi Canelo ESPN Deportes’a. “[Bu pozisyonu] kazandım, bu yüzden [sürece] saygı duymaları gerekiyor ve bu şekilde, şartlarımızı kabul etmeseniz bile, anlaşmak zorundayız.”

Canelo, Floyd Mayweather ve Miguel Cotto’ya karşı büyük para dönen maçlarda düşük fiyatlara razı olduğunu söylüyor. Ve şimdi aynı şeyi rakiplerinden istiyor.

Canelo, “Müzakerelerdeyiz, önemli olan birçok rakip var, ama sırada kim olduğunu bilmemiz uzun sürmemeli.” Dedi. “Her neyse, Mayıs ayına hazır olmak için eğitimime başlayacağım.”

“Bir Golovkin maçı hakkında çok fazla konuşma var ve şu anda cevaplayamıyorum, çünkü bu kesin olmayan bir şey. 168 lbs maç yapmak ve sonra 160 lbs ye inmek ve düzgün bir şekilde yapmak istiyorum, çünkü 175 lbs’ten birden 160’a inmek çok sert bir değişiklik. “