Saul Canelo Alvarez’in bu ay Sergey Kovalev’e karşı gösterdiği performans, “Top Rank” organizatörü Bob Arum’un, Terence Crawford ve Vasiliy Lomachenko gibi boksörlerden daha iyi yetenek olduğu fikrinde yer almadı. Ayrıca, Canelo, Arum’a göre, boksta 1 numara değil.

Bob, Crawford ve Lomachenko’nun sikletlerinde tüm zamanların en iyi boksörleri olduğuna inanıyor. Yani Arum, Crawford’ı Floyd Mayweather Jr., Manny Pacquiao ve Sugar Ray Leonard’dan daha iyi olarak nitelendiriyor. Lomachenko’ya gelince, yetenekleri çok iyi fakat Devin Haney ve Gervonta Devis gibi isimler onun yaşından faydalanabilir.

1 pound-for-pound olmak için önemli olan şey boksörlerin popülerliği ve Canelo açıkçası Kuzey Amerika’daki Crawford ve Lomachenko’dan daha popüler.

“Canelo’nun Marvin Hagler’dan daha fazla yeteneği var mı? Şüpheliyim?

Arum, Crawford ve Lomachenko’nun boks halkı tarafından büyük boksörler olarak görülmesini istiyorsa, onları iyi boksörlerle eşleştirmeye başlaması gerekir. Crawford iyi rakip bulmakta zorlandığı için siklet atlaması ve Jermall Charlo, Jarrett Hurd ve Tony Harrison gibi boksörlerle karşılaşması gerekir.