Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaBoks HaberleriCanelo Alvarez Ve Chris Eubank Jr Sona Doğru!

Canelo Alvarez Ve Chris Eubank Jr Sona Doğru!

- Advertisement -

Chris Eubank Jr, önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen Canelo Alvarez’in rakibi olarak favori konumuna yükseldi. ESPN, Eubank Jr’ın bu hafta içinde rakibi olarak resmen duyurulabileceğini ve anlaşmanın “neredeyse tamamlandığını” bildirdi.

Eubank Jr, Eylül ayında Liam Smith’e karşı kazandığı galibiyetten bu yana Alvarez ile karşılaşmayı umuyordu ve ringdeki son maçında 10. rauntta etkileyici bir nakavtla yenilgisinin intikamını aldı.

Şu anda 34 yaşında olan Eubank, etkileyici 33-3’lük rekoruyla kariyerinin iş sonuna doğru geliyor gibi görünüyor ve eski dünya orta siklet şampiyonu Meksikalının neden onunla karşılaşmayı düşünmesi gerektiğini belirtiyor. Son yıllarda Alvarez, Smith, Rocky Fielding, Billy Joe Saunders, John Ryder ve Amir Khan gibi isimleri yenerek birçok İngiliz boksörle karşılaştı.

Sky Sports’a konuşan Eubank Jr. şunları söyledi: “Canelo paranın olduğu yere gider ve Canelo’ya karşı benden daha büyük paralı bir dövüş düşünemiyorum. İngiltere’de dövüşmek istediğini biliyorum. Çok büyük bir pazar. Orada insanların benden ve Canelo Alvarez’den daha fazla dövüşmesini isteyeceği çok fazla adam yok.”

Eubank ekledi: “Onu hedef almak zor. Canelo Alvarez’i hedef alamazsınız, ne zaman gelip dövüşmek isterse dövüşür. Seçeneklere bakar ve istediğini yapar.”

“Kuralları o koyuyor. İstediğini yapıyor. Kilosunu artırıyor. Kilosunu azaltıyor. Farklı bölümlerde kemerler taşıyor ve diğer dövüşçülerin asla yapamayacağı her şeyi yapıyor.”

Mücadele resmileşirse İngiliz yıldızın şansı çok düşük olacak. Alvarez kariyerinde sadece iki kez kaybetti; biri kilosunu yükselttiği Dmitry Bivol’a, diğeri ise Floyd Mayweather Jr.’a karşıydı.

- Advertisement -
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular