WBA süper orta ağırlık dünya şampiyonu Callum Smith mümkün olan en iyi boksörle ringe çıkmak istiyor.

Smith, Las Vegas’ta 2 Mayıs’ta Cinco De Mayo tarihinde Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez ile karşılaşmak için görüşmüştü.

Ancak Smith, bu mamçta gelen ilk teklifi düşük para önerilmesi yüzünden reddetti. Canelo ve ekibi rotasını değiştirdi ve WBO süper orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders ile görüşmelere başladı.

Smith en son Kasım ayında, zorunlu rakibi John Ryder’e karşı beklenenden çok daha zor bir şekilde 12 raund sonunda puanla galip geldi.

Smith’in eğitmeni Joe Gallagher, boksörünü çok yakın bir tarihte büyük bir rakiple yüzleşmesini istiyor.

Gallagher, şu anki orta siklet şampiyonu Gennady Golovkin, en yüksek puan alan süper orta siklet ve eski şampiyon Daniel Jacobs, Chris Eubank Jr hatta Ryder ile bir rövanş yapmaya bile istekli olduklarını söylüyor.

Ancak Smith’in en çok istediği rakipler, WBC şampiyonu David Benavidez veya IBF şampiyonu Caleb Plant ile kemer birleştirme maçı.

Gallagher, “Callum Smith’i iyi rakiplerden birisiyle karşılaştırmak istiyorum ve daha sonra Eylül ayında zorunlu rakibi kim olacaksa onunla yapabilir.

“İster GGG, Jacobs, John Ryder 2, Eubank, Kovalev, herkes. Callum, kemerleri kazanmak ve en iyisi olduğunu kanıtlamak için en iyi boksörlerle ringe çıkmaya hazır. Önceliği Plant veya Benavidez. “