23.1 C
New York kenti
Çarşamba, Temmuz 28, 2021
Ana SayfaBoks HaberleriBob Arum: Wilder Geçen Seferkinden Daha Hızlı Yere Düşecek

Bob Arum: Wilder Geçen Seferkinden Daha Hızlı Yere Düşecek

Arum, Wilder ile üçüncü maçında Tyson Fury için başka bir nakavt zaferi bekliyor. Fury 24 Temmuz’da Wilder’a karşı WBC kemerini ilk kez savunacak.

Fury’yi destekleyen Arum, Perşembe günü Las Vegas’ta düzenlenen Shakur Stevenson-Jeremiah Nakathila basın toplantısından sonra bir grup gazeteciye verdiği demeçte, “Bence bu ilginç bir dövüş” dedi. “Bence bir kazanan var, o da Tyson Fury. Ve sanırım bu sefer Wilder’a geçen seferkinden daha hızlı yere düşürecek.”

Wilder’ın eski yardımcı antrenörü Mark Breland ikinci karşılaşmada, Wilder’ın çok fazla hasar almasını önlemek için yedinci rauntta havlu attı.

Arum, “Bu dövüşün bekleyenler, geçen yıl 22 Şubat’takinden daha fazla” dedi.

Fury-Wilder rövanşı, Nevada eyaletinde bir ağır siklet dövüşü rekoru olan 16.9 milyon dolarlık gelir sağladı. Arum, üçüncü dövüşlerinden de benzer gelirleri bekliyor.

Arum, “Yani, komik bir şekilde, bu dövüşün son dövüşlerinden daha iyi sonuçları olabilir. Bence insanlar için bu maçın cazibesi büyük. Ve Tyson, Amerika Birleşik Devletleri’nde çok fazla zaman geçirdiği için, neredeyse bir Amerikan Las Vegas dövüşçüsü olarak kabul ediliyor.”

Fury-Wilder III, Salı günü The Novo by Microsoft’ta Los Angeles’ta L.A. Live’da düzenlenecek bir basın toplantısında resmi olarak duyurulacak.

- Advertisment -
Araç çubuğuna atla