Bob Arum’a göre Suudi Arabistan, Vasiliy Lomachenko ve Teofimo Lopez arasındaki maç için teklif sundu.

Top rank organizatörü, mücadelenin olması için bir anlaşmada sorun olmadığını New York Madison Square Garden ve Barclays Center ile cazip teklif veren Suudi Arabistan’dan birinde olacağını söylüyor.

Orta Doğu ülkesi, 2018’de Callum Smith ve George Groves arasındaki Dünya Boks Süper Serisi süper-orta siklet finalini ve Anthony Joshua ve Andy Ruiz Jr arasındaki ağır siklet mücadelesine evsahipliği yaptı. Şu anda ise 40 milyon dolarlık bir teklif sunduğu söyleniyor.

“Lomachenko, Lopez’le savaşıyor, bu bitti,” dedi Arum “Şimdi soru maçın nerede olacağı.

“Brooklyn’de Barclays’e karşı Madison Square Garden’dan gelen teklifimiz var ve bu maçı yapmak için Suudi Arabistan’dan da teklif alıyoruz.

Ukrayna’nın çift Olimpiyat şampiyonu Lomachenko, bütün kemerleri istiyor. 22 yaşındaki Lopez, Aralık ayında Richard Commey’nin 2. raundda durmasıyla IBF unvanını elde etti ve hemen ardından Lomachenko ile yüzleşti.

Her ikisi de sadece 15 profesyonel maç geçirmiş olsa da, ikisi arasında amatör kariyerlerinde büyük bir uçurum var. 31 yaşındaki Lomachenko, 2008 ve 2012 yıllarında Olimpiyatlarda sırasıyla Pekin ve Londra’da altın madalya kazanırken, New Yorklu Lopez, Rio de Janeiro’daki 2016 Olimpiyatları’nda açılış turunda Fransa’dan Sofiane Oumiha’ya kaybetti.

“Lomachenko karşılaşabileceği bir çok genç boksör var,” dedi Arum. “Lopez dövüşü bir cehennem kavgasıdır.”

Lopez’in Lomachenko gibi bir boksörle yüzleşmeye hazır olup olmadığı sorulduğunda Arum yanıtladı: “Lopez hazır olduğunu düşünüyor. Lopez herkesi şaşırtmaktan keyif alıyor. Commey maçıyla herkesi ​​şok etti, aslında bunun çok zor bir mücadele olduğunu düşünmüştüm. ”