LAS VEGAS – Tyson Fury, Cumartesi gecesi yapacağına söz verdiği her şeyi yaptı.

Bu kez daha ağır ve daha agresif olan yenilgisiz Fury, Deontay Wilder’ı iki kez devirdi ve sonunda Wilder’ın antrenörlerinin yedinci raundda havlu atmasına neden oldu. İngiltereli boksör Fury (30-0-1, 21 KOs), üçüncü ve beşinci raundlarda bir kez Wilder’ı (42-1-1, 41 KOs) devirdi.

Wilder maçın durmasını istemiyordu, ancak hakem Kenny Bayless yedinci raundun 1: 39’unda maçı sona erdirdi çünkü Breland havluyu ringe attı. Wilder baş antrenör Jay Deas ve Breland’a Breland’ın köşesine yürüdükten sonra neden havluya attığını sordu.

Wilder, ESPN’den Bernardo Osuna’ya ilk yenilgisini aldıktan sonra “İyiyim,” dedi. “Bunun gibi şeyler olur. Bu gece en iyi adam kazandı, ama köşem tarafından havlu atıldı ben sınırların dışına çıkmaya hazırdım. Bu gece mazeret gösteremem. Keşke köşem devam etmeme izin verseydi. Ben bir savaşçıyım. Fury’nin harika bir performansı vardı. Daha güçlü döneceğim. ”

“Deontay Wilder büyük bir şampiyon,” dedi Fury. “Bu gece buraya geldi ve ayağa kalktı. Ve gerçekten bir şampiyonun kalbini gösterdi. Onu düşüren temiz bir yumruk attım ve ayağa kalkmayı başardı. O bir savaşçı. Geri dönecek. Yine şampiyon olacak. Ama diyeceğim ki, kral tahtına geri oturdu! ”

Deontay Wilder ve Tyson Fury Full Fight