Eski şampiyon Andy Ruiz, Cumartesi gecesi Las Vegas’taki MGM Grand’daki Tyson Fury’nin performansından etkilendi.

Fury, Wilder’ı 7. raundda teknik nakavtla yenerek WBC ağır sikletini ele geçirdi.

Şimdi Wilder’ın yaz aylarında üçüncü maçı yapmak sözleşmede bir maddesi bulunuyor. İlk maçta, 2018 yılının Aralık ayında, Fury ve Wilder tartışmalı biten maçta berabere kalmışlardı.

Ruiz, Fury’nin şu anda ağır sikletin en iyi boksörü olduğuna inanıyor.

Ruiz, Fox Sports’a “Bence Tyson Fury harika bir iş çıkardı. Sahip olduğu yetenek ve uzanma mesafesiyle her şeyi yaptı. Şu anda o adam en iyisi” dedi.

Bu maçı izlerken Ruiz, Haziran 2019’daki Anthony Joshua karşısındaki galibiyeti aklına getirdi.

Bu maçta Joshua, 3. raundda kulak arkasına yediği yumrukla sallandı. Joshua hiçbir zaman tam olarak toparlanamadı ve sonunda 7. raundda nakavt oldu.

Wilder da aynı şekilde 3. raundda kulak arkasına yediği yumrukla sarsıldı. Ve asla tam olarak toparlanamadı ve 7. raundda kaybetti.

Ruiz, “Aslında 1 Haziran’daki maça çok benziyordu. Wilder’ın kulak arkasına yediği yumruk aynı raunddaydı. Bu oldukça ilginçti, ama Tyson Fury için iyi,” dedi Ruiz .

“Bence Tyson Fury yapmak zorunda olduğu şeyi yaptı, oyun planına sadık kaldı ve eminim tekrar yapabilir ve ben de yapabilirim …. eğer beni seçerse, ben buradayım ve hazırım. Bu kulağa vurulduktan sonra [Wilder] iyileşmedi ve titredi. Atmaya çalıştığı yumruklar bile çok fazla güce sahip değildi. “