Eski hafif ağır siklet dünya şampiyonu Andre Ward Cumartesi gecesi Tyson Fury’nin Deontay Wilder’ı Las Vegas’taki MGM Grand’da yendiğinde ringin kenarındaydı. (fotoğraf: Ryan Hafey)

Wilder’ın, köşesi 7. raundda havlu attı. Wilder 3. ve 5. raundlarda Fury tarafından yere düşürüldü.

Aralık 2018’de Wilder ve Fury, Los Angeles’taki Staples Center’da tartışmalı bir kararla berabere kaldılar.

Wilder’ın artık bir rövanş maddesini kullanması için 30 günü var. Muhtemelen yaz aylarında 3. maç olabilir

Ward, Wilder’a üçüncü maç yapmasını etmiyor. Ancak herkes Wilder’in 3. maç hakkını kullanacağını düşünüyor.

“Bu tür şeyler herkesin başına gelebilir, ancak çoğu zaman sadece bir taktiğe bağlı olanlarda bu olur. Deontay Wilder’ın gücünün ne olduğunu biliyoruz. Tüm itibarını, tüm temelini rakiplerini korkutmak üzerine inşa ediyor, “dedi Ward.

“Bu tür bir üne sahip olduğunuzda ve tüm bu nakavtlara sahip olduğunuzda, bazen ekibiniz size aşık olabilir. Ekibin ona bunu söylemesi gerekiyordu ‘Beni kovabilirsin, ama her kusurunu söyleyeceğim çünkü bir gün bu güce karşı koyacak biriyle yüzleşeceksin ‘.

“Deontay Wilder’ın önümüzdeki 30 gün içinde bu yeniden kullanma maddesini kullanacağına inanmıyorum. Gururu ona yap diyecek, ama yapacağını düşünmüyorum ve tekrar maç olması gerektiğini düşünmüyorum. Psikolojik olarak paramparça oldu. Bu, bir daha asla bir boks maçı kazanamayacağı anlamına gelmez. Ama bu üne sahip bir adamın psikolojisini biliyorum.