WBO welterweight şampiyonu Terence ‘Bud’ Crawford, Pazar sabahı 05:00’da Ssport Plus tarafından yayınlanacak karşılamada eski IBF/WBC şampiyonu Shawn Porter ile karşılaşacak.

Cuma günü yapılan tartıda Crawford 66.4 kg ağırlığındaydı. Porter 66.49 kg ağırlığındaydı ve her zamanki gibi mükemmel durumda görünüyordu.

33 yaşındaki Porter’ın kariyerinin bu noktasında neler yapabileceğini bilmiyoruz, çünkü Eylül 2019’da Errol Spence Jr.’a yenilmesinden bu yana iki yıl içinde ciddi bir rakiple karşılaşmadı.

Gerçek şu ki, Porter, Ugas ve Spence maçlarında çok zorlandı ve şimdi çoğu boks taraftarının gezegendeki 1 numaralı welterweight şampiyonu olarak gördüğü Crawford ile karşı karşıya.

Tim Bradley, ESPN’e Porter ve Crawford hakkında “Mücadele çok daha iyi olacak, bu iki adamın karakterinden dolayı bir savaş. Tarz değil, karakter,” dedi .

34 yaşındaki Crawford ve Porter için Bradley, “Bu adamların ikisi de vahşi kişiliklere sahip ve Cumartesi gecesi ringe çıkacaklar” dedi.

“Terence ‘Bud’ Crawford, bu dövüşü kaybetmeyi göze alamaz çünkü herkes ‘Sana düşündüğümüz kadar iyi olmadığını söylemiştim’ diyecek.”

“Shawn Porter, eğer bu dövüşü kazanamazsa, bu Shawn Porter’ın sonu olabilir ve muhtemelen şu anda yaptığım şeyi yapıyor, boks yorumluyor olacak. Her iki adam için de mutlaka kazanılması gereken bir mücadele ve mutlaka görülmesi gereken bir maç olacak.”

“Shawn Porter’ın kimseyi nakavt edeceğini sanmıyorum. 2017’den beri kimseyi nakavt etmedi” dedi Bradley. “Terence ‘Bud’ Crawford, gibi bir boksörle ne kadar çok dövüşürsen nakavt şansın o kadar azalır.”

“Crawford ileriye doğru baskı yapabilir, arka ayağıyla savaşabilir, ayrıca ileri ve geri hareket edebilir.”

“Peki Shawn Porter, Terence ‘Bud’ Crawford’u yenmek için ne yapabilir? Sadece görmüyorum arkadaşlar. Shawn Porter’a saygısızlık değil. Bence harika bir mücadele olacak.”

“Sıkıcı bir dövüş olacağını söylemiyorum. Harika bir dövüş olacak çünkü Shawn Porter sert, dayanıklı ve aç.”

Bradley, “Crawford, ringe kendisi kadar çok isteyen biriyle çıkmadı” dedi.