Kulağa biraz çılgınca geliyor ancak Canelo Alvarez’in bir sonraki maçı, WBC cruiserweight dünya şampiyonu Ilunga Makabu’ya (28-2, 25 nakavt) karşı onaylanmış durumda.

Kongo doğumlu Afrikalı boksör Makabu, Canelo’nun 5 siklette dünya şampiyonu olma yolunda engel olarak duruyor, yetenekli Meksikalı, yenilgisiz şampiyon Caleb Plant’i 11. turda nakavt ettikten sonra gözünü yeni siklete dikmiş durumda.

Çoğu gözlemci, Canelo’nun süper orta siklette kalmasını, 2 kez eski dünya şampiyonu David Benavidez, orta sıklet şampiyonu Jermall Charlo veya eski rakibi Gennadiy Golovkin ile karşılaşması gerektiğini söylüyordu.

Yine de, Canelo’nun menajeri ve baş antrenörü Eddie Reynoso, boksörünün çok daha büyük olan Makabu’ya karşı savaşını görme konusunda heyecanlı

ESPN Deportes’e konuşan Reynoso, “Canelo’nun antrenmanda dövüştüğü ağır sıkletlere neler yaptığını biliyorum ve bu yüzden Makabu’ya karşı mücadele etmek istedik” dedi.

“Makabu’nun güçlü olduğunu biliyoruz, ancak Canelo onu yenebilir. Gerçi birçok kişi bunun çılgınca olduğunu söyleyebilir. Ama aynı zamanda Canelo’ya çok güveniyorum.”

“O çok güçlü ve birçok özelliği var ve Makabu’ya karşı maçı kazanacağını biliyorum.”

Gelecek yılın Mayıs ayında hedeflenen karşılaşmada boks hayranları, Canelo’nun 90kg civarına çıktığını görecek.

Makabu’nun son şampiyonluk savunması, geçen yılın Aralık ayında sert boksör Olanrewaju Durodola’yı (36-8, 33 nakavt) yedinci rauntta nakavt ettiği karşılaşmaydı.

“Canelo ile dövüşeceğim için çok mutluyum. Canelo ile istediği yerde dövüşürüm,” dedi Makabu Little Giant Boxing’e.

“Sen sert ve en iyisisin ve en iyisiyle dövüşüyorsun. Dünyanın en iyi boksörüyle dövüşmek benim için büyük bir fırsat.”