Eddie Hearn, Anthony Joshua ile Oleksandr Usyk arasındaki rövanş maçının Mart veya Nisan aylarında Tottenham Hotspurs Stadyumu veya Wembley’de olmasını istiyor.

Hearn, bu hafta IBF/WBA/WBO ağır siklet şampiyonu Usyk’in organizatörü Alex Krassyuk ile dövüşün yerini belirlemek için görüşme yapacağını söyledi. Krassyuk, rövanşı Ukrayna veya Orta Doğu’da düzenlemek istediğini söyledi.

Anlaşılır bir şekilde, Hearn bu yerlerle ilgilenmiyor. Joshua, Birleşik Krallık dışında pek iyi dövüşemiyor ve rövanşı kazanması önemli.

Joshua’nın 2019’da Andy Ruiz Jr.’a kaybetmesinde gördüğümüz gibi, Ukrayna veya Orta Doğu’da Usyk ile karşılaşmak için ringe girmeyi göze alamaz.

Eddie Hearn Boxing Social’a AJ-Usyk rövanşının yeri hakkında, “Bence gerçekten İngiltere’de olacak. Tottenham’da son kez dışarı çıktığımda nefes kesici bir olaydı ve onu tekrar Wembley veya Tottenham’a getirmek istiyorum,” dedi.

Hearn, “Elbette Usyk’in organizatörü Alex Krassyuk ile Ukrayna ve Orta Doğu hakkında konuşacağız” dedi. “Bu dövüş için agresif olacağız.”

“AJ’nın bu dövüşün nerede gerçekleşeceğini gerçekten önemsediğini düşünmüyorum, ancak bu görüşmelere kısa süre içinde başlayacağız. Yaklaşan çılgın bir maçımız var, ama ben ve Alex dövüşü planlamak için hazırız.”

AJ’nin Usyk’i rövanşta yenmesi halinde Joshua ve Tyson Fury arasındaki mücadelenin ne kadar büyük olacağı sorulduğunda Hearn, “İki katı büyüklüğünde olacak, ancak böyle olacağını tam olarak beklemiyoruz” dedi.

Hearn, Dünya Boks Konseyi’nin WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin bir sonraki maçında Dillian Whyte ile karşılaşmasını emretmesini bekliyor.

Hearn, Whyte’ın Fury’yi yenmesini isterken, “Dillian, Tyson Fury’ye karşı çok canlı bir köpek gibi ve umarım WBC önümüzdeki hafta emir verir. Ancak bir rövanş mücadelesinde Dillian Whyte ve Anthony Joshua açıkçası bu tercih ettiğimiz bir senaryo,” dedi.

Whyte, Fury’yi yenmek için güvenilemeyecek kadar basit ve stili Dereck Chisora’nın kopyası. Fury’nin Chisora’ya daha önce neler yaptığını gördük.