WBO welterweight şampiyonu Terence Crawford (38-0, 29 nakavt), 10. rauntta Shawn Porter’ı (31-4-1, 17 nakavt) rekabetçi geçen maçta aniden iki kere düşürerek teknik nakavtla kazandı.

Birçok rauntta kazananı seçmek zordu çünkü her iki boksör de iyi vuruşlar yapıyordu. Crawford daha sert yumruklar atıyordu, ancak Porter çok fazla denemeler yapıyordu. Porter’ın babası maça devam etmesine izin vermedi.

Porter, devam edip edemeyeceği sorulduğunda “Beni yakaladığı yumruklar çok temizdi ve sanırım babam da öyle gördü. Gördüm, hissettim ve zamanlamamın biraz yanlış olduğunu düşünüyorum. Ringe girip çıkan dinamit gibi bir adam, tebrikler.”

“Ringde birlikte olduğum en iyi kim diye soracağınızı biliyordum. Bu adamın bana ringde olduğum herkesten daha fazla vurduğuna şüphe yok.”

Crawford: Porter’ın Babası Doğru Şeyi Yaptı

Crawford, dövüşten sonra “Shawn Porter hakkında kötü bir şey söyleyemem” dedi. “Orada herkesle birlikteydi ve elinden geleni yaptı. Bugün daha iyi bir adamdım.”

Porter’ı ne zaman anladığı sorulduğunda Crawford, “Birinci raunt,” dedi. “Ulaşabileceğimi ve içeri girmek için şansını denemesi gerektiğini düşündüm.”

“Ben ondan biraz daha güçlüydüm ve o sadece normalde yaptığı şeyi yapmaya çalışıyordu. Açılarımı kullandım ve bazen onu geri ittim.”

Crawford, “Onu iyi bir aparkatla yakaladım ve sonra onu başka bir sol kroşeyle yakaladığımda yüzünde gerçekten yaralanmış olduğunu görüyorum. Nakavt için geliyordum babası doğru olanı yaptı” dedi.

Kenny, Porter’ın ne tür bir eğitim kampına sahip olduğunun farkındaydı ve kamp sırasında Gervonta Davis tarafından gerçekten dövüldüyse, babası Kenny’nin dövüşü durdurması mantıklıdır.

Crawford, Spence’in Mücadelesinde Olmasına Tepki Verdi

Crawford, Errol Spence Jr.’ın dövüşünde olduğu söylendiğinde “Benim dövüşümde miydi?” , dedi. “Asla benim dövüşlerime gelmeyeceğini söyledi ve şimdi benim dövüşlerimde.”

“Benim meselem, welterweight sikletinde kim şimdi 1 numara? Kimi istediğimi zaten biliyorsun. Bütün gün onu aradım. Belki Spence kuyruğunu kıçından çıkarır ve benimle dövüşür.”

Crawford, Porter’ı nakavt ederken Spence’i nakavt etmesinin ne anlama geldiği sorulduğunda, “Tarzlar kavga eder” dedi. “Hepimize bakıyorum. Hepimiz harikayız, hepimiz yetenekliyiz ve hepimizin farklı tarzları var” dedi.

Sihirli soru, Errol Spence Jr.’ın maçtan sonra neden Crawford’u aramadığıydı. Spence sadece Cumartesi günü Porter’ın kazanacağı umuduyla dövüşte miydi? Kesinlikle öyle görünüyor. Porter’ın kaybettiğini gören Spence apar topar ayrılmaya çalıştı.