WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, Deontay Wilder ile üçüncü maçtan kaçmaya çalıştığı iddiaları yalanladı.

Şubat 2020’de Fury, WBC kemerini ele geçirmek için Wilder’ı yedinci rauntta nakavt etmişti.

Bu karşılaşmadan sonra Wilder, derhal rövanş maddesini kullandı.

COVID-19 salgını nedeniyle, üçüncü karşılaşma birkaç kez ertelendi.

Sonunda, Fury ve yöneticileri Wilder’ın rövanş süresinin dolduğunu iddia ediyorlardı.

Fury daha sonra IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua ile kemer birleştirme maçını yapmaya çalıştı.

İki taraf, Suudi Arabistan’da Ağustos tarihi için bir anlaşmayı sonuçlandırmaya yakındı. Ancak Wilder, yasal bir işlem başlattı ve mahkeme Fury ile rövanş yapmasına karar verdi.

Fury ve Wilder 9 Ekim tarihinde Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da üçüncü kez maç yapacak.

Fury, Gary Neville’in The Overlap’ına, “Birçok insan bunu bilmiyor ama Joshua maçının gerçekleşeceği konusunda iyimser değilim. İyi bir oyundan bahsediyor ama gerçekten o boksör mü? Gerçekten çok emin değilim,” dedi.

“Bütün konuşmalar Joshua’yla kavga edeceğimizdi, hiçbir sözleşme imzalanmadı ama sonra birdenbire Deontay Wilder, Kuzey Amerika’daki en iyi avukatlarla bana karşı mahkemeyi kazandı. Amerika’da benim hakkımda dava açmak istiyorsanız, hiçbir şey yapmamış olsam bile savunmak zorundayım yoksa suçluyum, böyle olur dedim. Haydi Yapalım şunu.”

“Rövanş için mahkemeye gitmek istedi, kontratı COVID yüzünden sona ermişti ama ben dürüst bir adamım. Çünkü gerçekten benim hatam değildi ya da Wilder’ın hatası değildi, dünya karıştı ve olmadı. Yani mahkemedeyiz ve o davayı kazandı, yargıç ona rövanş ver dedi. Bu konuda yapabileceğim pek bir şey yok.”

Fury, “Bunun kemerle ilgisi yok. Onunla dövüşmezsem davanın ne kadar olduğunu biliyor musun? 80 milyon dolar,” dedi.

“Joshua dövüşü konusunda hiçbir zaman gerçekten iyimser olmadım çünkü bunların hepsi arka planda oluyordu ve onlar her şeyi biliyorlardı, Eddie Hearn biliyordu, Joshua biliyordu ama sonra birdenbire benim hatam olduğunu söylediler.”