WBO, IBF, WBC Franchise ve WBA hafif siklet şampiyonu Teofimo Lopez, Vasiliy Lomachenko’ya rövanş vermemek konusunda kararlılığını koruyor.

Geçen yıl, iki boksör kemer birleştirme maçı yaptı ve Lopez on iki raunt sonunda puanla kazandı. Kim kazanırsa kazansın sözleşmede rövanş maddesi yoktu.

Lopez, 4 Ekim’de New York’ta yenilgisiz rakibi George Kambosos’a karşı zorunlu kemer savunması yapacak.

Lomachenko kısa süre önce, Lopez’in sayıyla yenebildiği Japon Masayoshi Nakatani karşısında önemli bir nakavtlı galibiyetle geri döndü.

Lomachenko için bir sonraki adımı, Aralık ayında eski şampiyon Richard Commey ile karşılaşmak. Lopez, IBF ünvanını kazanmak için daha önce Commey’i iki rauntta nakavt etti.

Lopez Sky Sports’a verdiği demeçte, “Artıklarımla savaşıyor, kendini kurtarmaya çalışıyor. Herkesin onun benimle tekrar maç yapacağını düşünmesi ilginç. Şimdiki bakış açım bu mu? Bunu çoktan geçtik. Josh Taylor gibi daha büyük rakiplere bakıyoruz, rövanş olmayacak” dedi.

“Kaybetseydim, bana asla fırsat vermezlerdi, bu yüzden rövanş yapmayacağım.”

Lopez, “Lomachenko maçından bu yana çok daha iyi oldum. Bir sonraki seviyeye geçtim. 70’ler ve 80’lerden bu yana henüz görmediğiniz veya göremediğiniz şeyleri size göstermek istiyorum” dedi.