David Haye, Cumartesi gecesi Joe Fournier’i sekiz rauntluk maçta hakem puanlaması ile kazandı ve şimdi Tyson Fury’yi istiyor.

Haye’nin (28-4, 26 nakavt) geri geleceği tek dövüş budur ve bu maçı kazanıp kazanmamakla ilgilenmiyor sadece onunla dövüşmek istiyor.

David Haye, “Karşılaşmayı planladığımız 2013’ten beri uzun zamandır aklımdaydı. Maç gerçekleşmedi çünkü sakatlandım” dedi.

David Haye, bir sonraki Tyson Fury ile maçıyla ilgili olarak, “Her zaman bu dövüşü istedim ve onun güçlenerek geri döndüğünü gördüm” dedi.

“O, dünyanın ağır sıklet şampiyonu. Pek çok insan onun 1 numara olduğuna inanıyor,” dedi Haye.

“Eğer gerçekten özel birine karşı gerçek bir dövüş için spora geri döneceksem, yenebileceğim adam odur. Onun tarzını biliyorum. Neyi iyi yaptığını biliyorum ve özelliklerim onun tarzına uygun değil. Bence o ve ekibi bunu biliyor.”

“Sanırım biraz yaşlı olduğuma inanıyorlar, bu yüzden muhtemelen bu maçı isteyebilirler. Sadece Tyson Fury için geri geleceğim,” dedi Haye.

“Aklımda, ona sahip olduklarımı göstermek istemiyorum. Elimde kalanları bilmesini istemiyorum ve o gece ona sürpriz yapmak istiyorum.”

“Geri dönmek güzeldi. Ringden üç yıl geçti. Bunun için üç haftalık bir hazırlığım vardı. İçeri girdim ve kendimi iyi hissettim. Kendimden zevk alabildim. Normalde, oraya gidip rakiplerimi hemen nakavt etmeye çalışırım. Boks hayranlarına sekiz raunt eğlence vermek istedim ve insanların bundan zevk aldığını düşünüyorum.”

“Yıllar boyunca kendimi zorlayarak vücudumu incittim. Bu dinlenmeye ihtiyacım vardı ve vücudumun gençleşmesine ihtiyacım vardı. Bazı büyük şeyler yapmaya hazır olduğumu hissediyorum” dedi Haye.