Eski iki sikletin dünya şampiyonu Andre Ward kısa süre önce Canelo Alvarez ile uzun zamandır insanların konuştuğu maç hakkındaki şaşkınlığını dile getirdi.

Konu bir kez daha gün yüzüne çıktı, çünkü IBF süper orta siklet şampiyonu Caleb Plant, 6 Kasım’da Canelo’ya karşı planlanan kemer birleştirme maçı öncesi Ward ile çalışırken görüldü.

Bu buluşma, internette spekülasyona yol açtı ve bazıları bunun Ward’ın Alvarez ile karşılaşmasının yolunu açtığını söyledi. Tabii ki, Ward hala bir profesyonel olarak aktifken aynı cümlede iki boksör hiç konuşulmadı.

Ward, FightHype.com ile yaptığı röportajda Alvarez için “O adamla bir geçmişim yok” dedi. “İnternet, emekli olduğumdan beri gerçek olmayan bu rekabeti ortaya çıkardı. Bu adam ben aktifken yada emekli olduğumda benim adımı hiç söylemedi.”

“Bütün bunlar, ben emekli olduğum ve o ortak bir rakiple karşılaştığımız için oldu,” diye devam etti Ward. “O maçtan sonra bile adımı hiç söylemedi. Benim karşılaşmak için adımı böyle söyleyeceğini hiç sanmıyorum.”

Ward, welterweight sikletler hakkında, “Bu adamların ikisi de benim erkek kardeşlerim,” dedi. “Shawn Porter ile eğitim ya da her neyse birşey hakkında konuşursam, bu Shawn Porter’a özel olacak. Belirli bir stratejiyle ilgili olmayacak çünkü bunun ortasına giremem. Crawford’da da aynı şey. Onunla konuşabilir, oyununun belirli bir yönü üzerinde çalışabilirim ama bu Shawn Porter’a özgü değil. Her iki boksörle de ilişkim var.”

“Canelo ile bir geçmişim yok. Korunacak veya endişelenecek bir şey yok. Günün sonunda o sadece ringin diğer tarafında yer alan başka bir dövüşçü. Dost olarak gördüğüm biri. Yani gerçekten ortada hiçbir şey yok.”

“Son dört yıldır Canelo ile benim aramda konuşulan sahte bir rekabet var. Yani bir şeye benziyor ama gerçekten görülecek bir şey yok.”