Tyson Fury, Anthony Joshua ve Oleksandr Usyk gelecek yıl onunla dövüşmek için imza atmazsa ayda bir kez zayıf rakiple boks yapacağını söylüyor. WBC ağır siklet şampiyonu, ölüm listesindeki iki ana dövüş söz konusu olduğunda hareket eksikliği yüzünden giderek daha fazla çileden çıkıyor ve aktif kalmaya hevesli.

Fury sinir bozucu birkaç ay geçirdi. Aralık ayında hem Joshua hem de Usyk maçları teklif etti, ancak iki boksörle de bir anlaşmaya varamadı.

Usyk, Ukrayna’da devam eden durum ve ailesiyle vakit geçirmek için geri dönmek istemesi nedeniyle şartlarda anlaşamadı. Bu arada, Joshua ve Fury’nin bir tarih ve mekan seti vardı (3 Aralık Prenslik Stadyumu’nda), ancak on birinci saatte iletişim kesilerek rakiplerin Derek Chisora ​​olarak değişmesine neden oldu.

Fury’nin daha sonra Mart veya Nisan aylarında Usyk ile karşılaşması bekleniyordu. Ancak IBF federasyonu Ukraynalıya dünya şampiyonluğunu zorunlu rakibi Filip Hrgovic’e karşı savunması talimatını vererek tartışmasız mücadeleyi daha fazla ertelemekle tehdit etti.

Chisora’dan sonra Joshua’yla mı yoksa Usyk’le mi dövüşeceği sorulduğunda Fury, The Sportsman’a şunları söyledi: “Bütün bu adamları fiziksel olarak dövüştüremem. Gelecek yıl savaşmak için oradalarsa, o zaman oyuna devam edin, ama değilse, o zaman kim olursa olsun dövüşeceğim.”

“Joe Louis’in yaptığı gibi ayda bir serseri kampanyasına gidebilir ve sadece 12 serseri ile savaşabilirim. Nerede olursa olsun. İtalya’da bir adama, Apollo’nun Rocky’de yaptığı gibi bir şans verin ve oyuna bir şeyler geri getirin.”

“Bu maçları gerçekleştirmeye çalışmaktan ölümüne bıktım. Hayatımı yaşamalıyım ve hayatımı başkası için yaşamayacağım. Sırada yerel çöp adamla savaştığımı görürsen benim adıma mutlu ol çünkü ben mutlu bir yerdeyim.”

Fury, Nisan ayında profesyonel bokstan emekli olmuştu, ancak o zamandan beri geri döndü ve “aklı başında kalmak” için boks yapması gerektiğini kabul etti.

“Emekliliğe hazır olup olmayacağımı bilmiyorum ve sorun da bu. Şu anda boksla ilgili çok büyük bir ikilem içindeyim çünkü en iyi dönemimdeyim” dedi. “Temelde yıprandım, ancak yine de yenilmedim ve hala devam ediyorum.”

“Bu ne kadar sürecek? Ne kadar süre devam edebilirim? Ve artık orada olmadığında ne olur? Bu sorunun cevabı, bilmiyorum ve bu yüzden geri döndüm.”