Tyson Fury, Deontay Wilder ile dördüncü bir maçın, kendi ülkesinde her zamankinden daha büyük bir yıldız olduğu için İngiltere’de iyi satış yapacağını düşünüyor.

Fury’nin Cumartesi gecesi Londra’daki Tottenham Hotspur Stadyumu’nda İngiliz rakibi Dereck Chisora’ya karşı beklenmedik üçüncü mücadelesi için 60.000’den fazla bilet şimdiden satıldı. Fury-Wilder IV’ü, Fury için anavatanında yapılabilecek diğer birçok dövüşten daha pazarlanabilir hale getirebilir.

Fury açıkçası Wilder’la dövüşmekten bıktı ve eski şampiyonu üç kez yendiğine inanıyor. Aralık 2018’de 12 rauntluk bir maç olan ilk dövüşleri, resmi olarak çok tartışmalı bir bölünmüş beraberlikle sonuçlandı ve sonunda Fury’nin Şubat 2020’de yedinci rauntta teknik nakavtla kazandığı maçı hazırladı.

WBC Fury’yi bunu yapmaya zorlamadıkça, Wilder ile dördüncü kez ringe çıkmak için çok az neden görüyor.

WBC, Ekim ayının sonlarında yıllık toplantısında Wilder ve Andy Ruiz Jr. arasında bir eleme maçı yapılmasını emretti.

Wilder ve Ruiz’in önümüzdeki baharda izleme başına ödemeli bir ana etkinlikte mücadele etmesi bekleniyor. Fury, Ruiz’in kazanmasını umuyor çünkü en azından eski IBF/IBO/WBA/WBO şampiyonuyla zorunlu bir maç, Fury’ye yeni bir rakiple karşılaşma fırsatı verebilir.

Fury, “Andy Ruiz’in onun kıçını yere serdiğini görmek isterim,” dedi. “Çünkü Deontay Wilder’a bakmaktan bıktım. Eğitmek için başka bir adama ihtiyacım var. Dövüşmek için başka bir adama ihtiyacım var. Zaten üç kez savaştık. Bence bir insan olarak bir bok parçası. Ondan hoşlanmıyorum O bir bahane üreticisi. Bir gece daha iyi bir adam tarafından dövülür ve buna dayanamaz. Bu yüzden, kaybetmesinin milyonlarca nedenini düşünmesi gerekiyor. Bu yüzden bence o harika bir sporcu değil ve umarım Ruiz onu yere serer.”

Umutlu bir Fury güldü ve sert vuran Wilder’ın Ruiz’i bayıltmasının daha muhtemel olduğunu kabul etti.

Fury, “Umarım öyledir, ama muhtemelen değil,” dedi. “Muhtemelen Wilder ona tek atışta vuracak ve bayıltacak. Ama umarım Andy onun kıçını paramparça eder!”

37 yaşındaki Wilder, 15 Ekim’de, Alabama, Tuscaloosa, Brooklyn’deki Barclays Center’daki 12 rauntluk ana karşılaşmalarının ilk raundunun sonlarında Robert Helenius’u sağ eliyle nakavt etti.

Wilder’ın geri dönüş galibiyetinin ani, yıkıcı doğası Fury’yi etkiledi ve Finlandiyalı Helenius’a (31-4, 20 nakavt) hiçbir rakibin bunu yapmadığına dikkat çekti.

Fury, “Stiller kavga çıkarır ve bilirsiniz, farklı dövüşçülerin farklı stilleri vardır,” dedi. “Bütün bu harika eşleşmelere ne olacağını göreceğiz. Ama bildiğim bir şey var ki, şu anda ağır siklet bölümünde yapılacak bazı harika eşleşmeler var. Usyk ve Wilder’ı görmek isterim. Joshua ve Wilder’ı görmek isterim. Wilder’ın hepsiyle dövüştüğünü görmek isterim. Wilder’ın bu adamlarla uğraştığını görmek isterim. ‘Bronz Bombacı’ya herhangi bir zarar verip veremeyeceklerini görmek istiyorum.”