Ağır siklet boksör Luis Ortiz, eski birleşik şampiyon Andy Ruiz’e maç yapmak için ciddi baskı uyguluyor.

Ruiz geçtiğimiz günlerde IBF, IBO, WBA, WBO dünya şampiyonu Anthony Joshua ile üçüncü maçı yapmak için Eddie Hearn ile temasa geçti.

Haziran 2019’da Ruiz, ağır siklet kemerlerini kazanmak için çıktığı karşılaşmada Joshua’yı dört kez düşürerek dünyayı şok etti. Altı ay sonra Joshua, Ruiz’i on iki raunt sonunda yenerek kemerlerini geri aldı.

Bu yılın başlarında, Ruiz ringe geri döndü ve kıdemli boksör Chris Arreola karşısında on iki raunt sonunda kazandı.

Ortiz maçı izlemek için ring kenarındaydı ve karşılaşma bittikten sonra Ruiz’i çağırdı.

Ortiz’e göre, Ruiz ağır sıklet kemerini kazanmak istiyorsa, hangisinin bir ünvanı hak ettiğini kanıtlamak için birbirleriyle karşılaşmalılar.

Ortiz, George Ebro’ya “Her zaman olduğu gibi, spor salonundayım, kendimi hazırlıyorum ve bakımımı yapıyorum, üzerimdeki paslardan kurtuluyorum. Spor salonundan uzak durup bana teklif gelmesi için telefonun çalmasını bekleyemem. Ani bir haber geldiğinde beni hazırlıksız yakalayamayacaklar, “dedi.

“Ruiz ile Arreola arasındaki mücadele çok yakındı. Onunla karşılaşmak için sırada olduğumu bildirmek için oraya gittim. Andy Ruiz şampiyonluk için tekrar mücadele etmek istiyorsa, işte buradayım. Beni yenerse, bunu yapmak için her şansı var.”

“Birkaç kez onunla savaşmak istediğimi söyledim ve bunu tekrarlamaya devam ediyorum. Boksta seçkinlerden biriyseniz, kimseyi atlatmamalısınız. King Kong ile savaşmaya hazır olmadığınızı ve ardından Wilder, Fury veya Joshua ile savaşmaya hazır olduğunuzu söyleyemezsiniz. Peki ya King Kong? Hadi dövüşelim.”