Devin Haney bu gece DAZN’da yayınlanacak maçta WBC hafif siklet ünvanını Jorge Linares’e karşı savunmak için Cuma günü çıktığı tartıda 61.2kg ağırlığındaydı. Linares ise 60.7kg ağırlığındaydı.

Tartı sırasında her iki boksör de çok formda görünüyordu, bu yüzden Cumartesi günü mazeret olmamalı.

Devin Haney Linares hakkında “Benimle ilgili bazı şeyleri hafife alıyor ve bu Cumartesi gecesi belli olacak. Ne tür bir dövüş getireceğini bilmiyorum” dedi.

“Ringe girip neler yapacağını görmeliyim ama hazırım. Dövüşe tamamen farklı bir tarz getirebilir. Bu yüzden, geçmişte nakavt edildiği için onu küçümseyemem.”

Linares, “Golden Boy ve tüm ekibimin benim için bu fırsatı yaratmasından çok mutluyum” dedi. “Onlara 2021’deki ilk maçım için iyi bir dövüşçüyle karşılaşmak istediğimi söyledim. Gerçek bir meydan okuma istedim ve başardım. Haney ile bu mücadeleyi bir araya getirmek için çok çalıştılar. Devin Haney ile karşılaşma şansım olduğu için çok memnunum.”

Linares (47-5, 29 KOs) Carlos Morales’i 4. rauntta nakavt ettiği 14 Şubat tarihinden beri ringden uzakta.

“Devin Haney bu maçı yapmak zorunda değildi ama ünvanını bana karşı savunmayı seçti. Genç, yenilgisiz, güçlü ve çok temiz bir stili var. Yaşlandıkça tarzımı biraz değiştirmeden önce nasıl dövüştüğümü bana hatırlatıyor. Bu mükemmel bir fırsat ve bir kez daha dünya şampiyonu olmak için ringde elimden gelenin en iyisini yapmayı planlıyorum.”