Wilder ile dünya şampiyonluk maçına çıkarak adını duyuran Luis Ortiz, Alexander Flores’i Kasım ayında yendiğinden beri ringin dışında.

Kübalı boksör, ağır siklet bölümündeki tüm büyük isimlere sesleniyor, ancak en iyi boksörler onunla karşılaşmaktan çekiniyor.

Ortiz “Dillian Whyte ile ringe girmeye çalışıyordum ama o benimle maç yapmayı reddetti, bu yüzden Andy Ruiz ve Chris Arreola’yı istedim ve benimle karşılaşmak istemediler” dedi.

Geçtiğimiz günlerde mahkeme WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin bir rövanş şartını yerine getirmesi ve bir sonraki Deontay Wilder ile savaşması gerektiğine karar verdi. Bu da Anthony Joshua ve Tyson Fury’nin karşılaşmasını engelledi.

Joshua, WBO zorunlu rakibi Oleksandr Usyk ile karşılaşmak istiyor. Ortiz, Usyk’nin Joshua ile rekabet edecek büyüklükte olduğuna inanmıyor.

Ortiz “Öyleyse, Joshua’ya karşı Fury yapılamayacağına göre, ben ve Joshua’nın patlayıcı bir dövüş olacağını hissediyorum, bu yüzden Eddie Hearn, ben hazırım. Deneyelim ve bunu gerçekleştirelim. Neden bekliyoruz? Usyk ile dövüşmeyin o düşük bir siklet. Bana bir şans ver “dedi.