Olimpiyat gümüş madalya sahibi Joe Joyce, WBC şampiyonu Tyson Fury’ye karşı dünya şampiyonluğu maçı yapmak için sırada bekleyenler arasında.

Fury ve yöneticileri Joyce’u gelecek yılın ilk çeyreği için potansiyel bir rakip olarak belirttiler.

Joyce ve Fury, aynı organizatörü paylaşıyor.

Joyce, Talk Sport ekibiyle yaptığı sohbette, “Profesyonel bokstaki amacım bir dünya şampiyonu olmak ve bu yüzden beni bu role daha da yaklaştıran dövüşleri kesinlikle istiyorum” dedi.

“Zor bir mücadele, çok zor bir mücadele. Tyson Fury çok yetenekli. Uzun boylu, iri, güçlü bir adam. Uzun menzili var, hem güney pençesine hem de ortodoksa geçiş yapabilir ve vurabilir. Becerisi gerçekten iyi, büyük bir meydan okuma olacak ama ne olacağını göreceğiz.”

Joyce, en geç Mart ayına kadar dövüşmek isteyen Fury ile karşılaşma olasılığı yüzünden şu anda Las Vegas’ta antrenman yapıyor.

Joyce, “Takımımın onun ekibiyle anlaşma yapmasının kolay olduğunu düşünüyorum. Bunu gerçekleştirebilmeliyiz ve bunun olmasını umuyorum” dedi.

“Şubat konusunda emin değilim. Sadece ne olacağını göreceğim ve bu fırsat geldiğinde hazır olduğumdan emin olacağım, bu yüzden burada Las Vegas’ta bulunuyorum. Whyte’ın dünya şampiyonluğu kazandığını görmek isterim ama aynı zamanda ben de buradayım. Ben de yolumu bulmaya çalışıyorum.”