Ufukta görünen iki eski ağır siklet şampiyonu arasında bir maç olabilir. Brian Custer ile The Last Stand’e konuşan Andy Ruiz Jr., Deontay Wilder ile dövüşmeye sıcak bakıyor.

Ruiz, gelecekteki bir dövüşle ilgili olarak, “Evet, öyle ve bence bu harika bir dövüş olurdu,” dedi. “İkimiz de [Al Haymon’un Premier Boks Şampiyonları ile] aynı takımın parçasıyız. Onunla ringe çıkmayı umursamıyorum ve onu yenebileceğimi hissediyorum. Bunu yapmalıyız.”

Ruiz, Anthony’yi şok edici bir şekilde nakavt ettikten sonra WBA, WBO, IBF ve IBO unvanlarını aldı. Ancak altı ay sonra Joshua’ya karşı unvanları koruyamadı.

Wilder, kemerini nakavtla Tyson Fury’ye kaptırdığı Ocak 2015’ten Şubat 2020’ye kadar WBC şampiyonuydu. Wilder, geçen ayki üçlemede Fury’ye karşı aynı kaderi yaşadı.

“Bunun harika bir dövüş olduğunu düşündüm. Bir ileri bir geri gidiyorlardı ve kimin kazanacağını bilmiyordum” dedi Ruiz. “Deontay, aslan gibi bir kalbe sahip. Pes etmek istemiyor ve gelmeye devam ediyor. Kalkmaya, düşmeye ve kalkmaya devam etti. Tyson Fury’ye şapka çıkartın. O işini yaptı.”

Ruiz’e Fury’nin şu anda dünyanın en iyi ağır sıklet dövüşçüsü olup olmadığı sorulduğunda, Meksikalı yıldız, “Buna katılıyorum” dedi.