Teofimo Lopez, 27 Kasım Cumartesi gecesi New York’ta George Kambosos’a karşı şampiyonluk maçı için belirli bir oyun planı olmadığını söyledi.

Teofimo (16-0, 12 nakavt) sadece çıkıp yenilgisiz Kambosos’u (19-0, 10 nakavt) yenmeyi planladığını ve sonrasında herhangi bir el sıkışma olmayacağını söylüyor.

24 yaşındaki Teofimo, 17 Ekim 2020’de Vasily Lomachenko’yu 12 raunt sonunda yenerek WBA, WBC Franchise ve WBO unvanlarını aldıktan sonra bunun bir şans olmadığını herkese ispatlamak istiyor.

Teofimo Boxing Social’a, “Her ne yapmaya çalışıyorlarsa, akıl oyunları ya da her neyse, önemli değil. Kambosos Takımı’nın anlamadığı şey, biz oradaydık ve bunu yaptık,” dedi.

Cumartesi günü onu yendikten sonra Kambosos ile tokalaşmak istemeyen Teofimo, “Ondan kesinlikle hoşlanmıyorum, bu yüzden el sıkışmak istemiyorum” dedi.

“Beni daha da heyecanlandırıyor ve beni başka bir seviyeye taşıyor. Cumartesi gecesi herkes için bir şov yapacağım,” dedi Teofimo.

Basın toplantısında konuşan Kambosos’un sahip olduğunu güven Teofimo Lopez’i rahatsız etmiş gibi görünüyor.

Kambosos, kariyeri boyunca kayda değer birini yenmemiş olsa da, büyük isimlerin galibiyetleriyle dolu bir özgeçmişi olan biri gibi kendinden ödün vermiyor.

Teofimo bu dövüşü kazanmalı çünkü Devin Haney, Josh Taylor ve Gervonta ‘Tank’ Davis’e karşı ufukta görünen daha büyük maçlar yapması bekleniyor.

“Sadece bir gösteri yapmak için sabırsızlanıyorum. Cumartesi gecesi için bir oyun planım yok. Sadece yapmam gerekeni yapmalıyım. Kendime hâlâ kim olduğumu hatırlatmak için sabırsızlanıyorum” dedi Lopez.