Anthony Joshua’nın Oleksandr Usyk’ten intikam alma isteği, 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşebilir.

Eddie Hearn IFL’ye “Bence Mart gerçekçi, evet Mart zamanlarında” dedi. “Bu çok büyük bir mücadele ve bunu sahnelemek isteyen birçok insan olacak, ancak karşılaşmanın İngiltere’de olmasını isterim.”

“Usyk Takımı rövanş yapmaktan çok mutlu. Büyük miktarda para kazanacaklar ve maçı kazanacaklarına inanıyorlar. AJ için başka büyük bir mücadele yok. İnsanların yorumlarını gördü” dedi Hearn.

Anthony Joshua, Oleksandr Usyk’e puanla kaybetmesinin ardından geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’ni gezdi.

Eski ağır siklet şampiyonu şu anda uzun süredir antrenörü olan Rob McCracken tarafından eğitiliyor, ancak Oleksandr Usyk’e mağlubiyetinden sonra, en iyi antrenörlerden Eddy Reynoso da dahil olmak üzere bazılarını ziyaret etti. Robert Garcia, Ronnie Shields ve Virgil Hunter.

Hearn, IFL’ye “Rob McCracken’dan ayrılmadı, başka bir antrenöre katılmaya karar vermedi” dedi. “Bence sadece öğrenmeye çalışıyor, düzenine bakmaya çalışıyor, kendisini iyileştirmenin yollarını aramaya çalışıyor.”

“Orada, her gün Usyk’e karşı rövanş için hazırlanmaya başladı. Bu savaşı kazanması gerektiğini biliyor. Bu sadece bir bilgi alma vakası. Gezinin nedeni bu değildi. ‘Amerika’ya yeni bir antrenör bulmaya gidiyorum’ değildi. Sadece, ‘Biraz uzaklaşmak istiyorum’ idi. Biraz sakinleşti. Birkaç spor salonuna gitti.”

“Farklı eğitmenlerle tanışmak için değildi. Daha çok antrenman yaptığı yerin kurulumuyla ilgiliydi. Bu dövüşü kazanacak pozisyonda olduğundan emin olmak için elinden geleni yapıyor ve hiçbir taş bırakmayacak.”