Joshua kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri’nde biraz zaman geçirdi ve burada Ronnie Shields gibi üst düzey birkaç antrenörle zaman geçirdi.

Joshua, tüm kariyeri boyunca kıdemli antrenör Robert McCracken tarafından eğitildi.

2015’te Joshua’ya nakavtla kaybeden Whyte, son maçtan sonra neyin yanlış gittiğini ve Joshua’nın antrenörlerine değil, kendi içine bakması gerektiğini söylüyor.

Whyte Talk Sport’a “Kaybettiğinizde yapabileceğiniz en kolay şey, kendinizi sorgulamak yerine çevrenizdeki insanları sorgulamaktır. Robert McCracken harika bir antrenör. Carl Froch ve GB ekibindeki diğer insanlar için ne yaptığına bakın. Ama kaybettiğinizde bahaneler aramaya başlarsınız. Bahaneler için, ‘Ah belki yeterince uyuyamadım, belki de koçlarımdır.’ Joshua’nın sorunu kendisiyle, koçlarıyla değil,” dedi.

“Bütün bu aptalların etrafına gelip ona ‘Ah, evet, şunu yap ve böyle ol’ demesine izin verdi. Birkaç raunt sonra Usyk’i boğmaya başlamalıydı, en azından denemeliydi. Sadece on iki rauntluk bir dayağa boyun eğdi.”

Rövanşla ilgili olarak Whyte, Joshua’nın intikam alıp alamayacağından emin değil. Usyk’in sürekli çok sayıda sert yumruk vurduğu son rauntta hakemin maçı durdurması gerektiğini hissetti.

“Bilmiyorum. Usyk’in onu son rauntta işini bitirdiğini sanıyordum. Hakemin durdurması gerektiğini düşündüm” dedi Whyte.