De La Hoya: Manguia İle Golovkin Dövüşü Büyük Olasılık

Golden Boy’un başkanı Oscar De La Hoya, yakın tarihli bir röportajda Jaime Munguia ile Gennadiy ‘GGG’ Golovkin’i karşılaştırmak istediğini belirtti.

De La Hoya, bu eşleşme hakkında Golvokin’in ekibine çoktan “ulaştığını” söyledi.

Munguia, son birkaç yılda zayıf rakiplerle karşılaştığı için büyük tepki topladı. Popüler ve eğlenceli dövüşçü, geçen yıl D’Mitrius Ballard, Jimmy Kelly ve Gonzalo Gaston Coria’yı nakavt etti.

The DAZN Boxing Show’a konuşan De La Hoya, “Bu büyük bir olasılık, Jaime Munguia ve Triple G ile bir dövüş,” dedi. “Bence her iki adam da bir şekilde kendilerini kanıtlamalı. Bence bu dövüş mükemmel olurdu. Bence yapılması gereken mücadele bu. Triple G’nin çalışanlarına çoktan ulaştık. Jaime Munguia’nın herkes için hazır olduğunu kuvvetle hissediyorum.”

De La Hoya, “Yani, Jaime Munguia’yı mümkün olan en iyi dövüşçü yapmak ve onu bir dünya şampiyonluğuna taşımak için 2023 hedefim bu,” diye ekledi. “Ama her şeyden önce onun Triple G ile dövüşmesini istiyorum.”

Munguia (41-0, 33 nakavt) geçen yıl Coria’yı yendikten sonra Golovkin’i kendisi çağırdı.

Golovkin, geçen Eylül ayında tartışmasız bir şampiyonluk maçında rakibi Canelo Alvarez’e puan kaybetti. Golovkin, daha önce abonelik akış hizmeti olan DAZN’ye imza atmıştı. Golovkin’in DAZN ile yeniden sözleşme imzalama niyeti olup olmadığı net değil, ancak Golovkin ile Munguia arasındaki bir maç muhtemelen ancak DAZN bunu yayınlayabilirse mümkün olacaktır.

De La Hoya, Munguia için “Her nedense onunla (Munguia) ile dövüşmek biraz zor çünkü dövüşebileceği tüm dövüşçüler PBC’de,” dedi. “Ve bu yüzden, bu Ryan Garcia’yı Tank ile dövüştürmek konusunda iyimserim, birlikte çalışmaya başlayabilir ve büyük dövüşleri gerçekleştirebiliriz.”