Caleb Plant Ve David Benavidez Maçı Resmileşti!

Caleb Plant, David Benavidez’le yapacağı maçın resmi duyuru basın toplantısına iyi niyetle gelmiş gibi görünüyordu.

Plant, “25 Mart’ta orada olacağım,” diye söz verdi. “Formda olacağım. Kilolu olacağım. Kokain kullanmayacağım ve onun kıçını patlatacağım.”

David Benavidez ve Calep Plant arasındaki maç Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da 25 Mart tarihinde ekranlara gelecek.

“Dirrell mücadelesine girerken planı biliyordum. Sırada David’in olacağını biliyordum,” dedi Plant. “Yani, baskı altına alındığım veya köşeye sıkıştırıldığım anlatısı, durum böyle değil. Gireceğimi biliyordum, kazanan geçici kemer için savaşacaktı. Tam olarak olmak istediğim yerdeyim. 2017’de David, Ronald Gavril’i yendiğinde, ‘Haydi gerçekleştirelim’ diyerek en alt sıralarda yer almıştım. 2019’da bir dünya şampiyonluğu kazandım. 2020’de ben ve ekibim Sampson’a ulaştık. ‘Hey çocuklar bir şeyler olsun ister misiniz’ dedim. Hayır, o kavganın marine edilmesini, rafta kalmasını, bir dakikalığına oluşmasına izin vermelerini istediler. Niyetini bilmiyorum. Zorunluluklarımla savaşmaya devam ettim.”

“Sonra ikinci kez kemerini kaybediyor ve sonra ‘Hadi dövüşelim’ diyorlar. Peki, hatta Canelo dövüşü var, neden seninle dövüşmek için onu çöpe atayım? Kilo verecek misin bilmiyorum, ne olacağını bilmiyorum. Öyleyse neden en büyük dövüşlerden birinde gelecekteki bir Hall of Famer ile savaşma şansını kaçırayım? Bu yüzden bu spordayız, en büyük dövüşleri yapmak için. Yaptığım maç buydu.”

Benavidez, Eylül 2017’de ilk unvan saltanatını sona erdiren uyuşturucu testi sırasında kokain için pozitif çıktı. Kemeri, Eylül 2019’da Anthony Dirrell’i dokuzuncu rauntta nakavt etmesiyle geri aldı, ikinci saltanatı Ağustos 2020’de Alexis Angulo ile yaptığı karşılaşmada kiloyu tutturamayarak sona erdi.

Plant rakibine göndermede bulunurken alaycı bir şekilde, “25 Mart, çekilmem konusunda endişelenmenize gerek yok,” diye ısrar etti. “Geleceğim. Ortaya çıktığımda kilolu görüneceğim ve kokain testim de pozitif çıkmayacağım. Benim için endişelenme.”