Meksikalı süperstar Canelo hala bir sonraki maçı için rakip seçmiş değil. Eubank Jr’ın eski rakibi Billy Joe Saunders onun rakibi olma konusunda en yakın isim.

“Canelo Alvarez, şu an istediğim 1 numaralı rakip,” diyor Eubank Jr Sky Sports’a. “Gezegendeki herhangi bir boksörün onun en iyi rakibi olacağını pek sanmıyorum. Çoğu boksör kaçmak ve hayatta kalmak için oraya gidiyor, ben ise onu yok etmek için savaşırım.”

“Onu yenebileceğimi biliyorum, bu yüzden istediğim mücadele bu.”

“Kesinlikle bir stratejim var. Zayıflıklarını görüyorum. Onu nelere maruz bırakabileceğimi biliyorum.”

Canelo, şu anda WBC ‘franchise’ orta siklet şampiyonluğunu elinde bulunduruyor, ancak korona virüsünden önce WBO süper orta siklet şampiyonu Saunders’la karşılaşmak için görüşmelerde bulundu.

Eubank Jr’ın ilk yenilgisi 2014’te Saunders tarafından oldu ve isteğini anlattı: “Saunders devam ediyor. Gelecekte tekrar karşılaşabileceğim bir rakip.”

“Herkes iyi anlaşamadığımızı biliyor. Birbirimizden hoşlanmıyoruz. Savaşı istiyorum. Tek sorun ben orta sikletteyim o süper orta siklette.”

“Premier Boks Şampiyonları ile birlikteyim, bu yüzden büyük olasılıkla Amerika’da ringe çıkacağım” dedi.

“En iyi iki savaşçı? Gennadiy Golovkin ve ‘Canelo’ Alvarez, boksun en büyük isimlerinden ikisi ve ikisinin de orta siklette kemerleri var.”

“Bunlar istediğim adamlar. Kariyerimin bu aşamasında ihtiyacım olan maçlar. Geri adım atmak istemiyorum. Tam yol ileri.”

Eubank Jr, son birkaç ayını ABD boks boks efsanesi Roy Jones Jr ve ve Chris Eubank Sr. ile geçirdi.

“Roy Jones Jr inanılmaz bir koç,” dedi Eubank Jr.

30 yaşındaki boksör daha önce Ronnie Davies tarafından eğitilmişti ve son zamanlarda köşesinde Las Vegas merkezli Nate Vasquez vardı ama Jones Jr ile ayrılmayı düşünmüyor.

“İşte böyle görünüyor,” dedi Eubank Jr. “Çok şey öğreniyorum. Bir savaşçı olarak boksun temellerini tekrar öğreniyorum. Bu, kariyerimin son birkaç yılında uzaklaştığım bir şey. Roy’un etrafımda olması çok iyi birşey.”

“Keşke 30 yaş yerine 20 yaşındayken Roy’la tanışsaydım.”

“Ama hala çok fazla şeyim kaldı ve her şeyin bir sebepten dolayı olduğuna inanıyorum. Geriye bakmayacağım ve ‘Keşke bir şeyleri değiştirebilseydim’ diyorum bazen.”