Eski WBO, WBA, WBC süper orta siklet dünya şampiyonu Joe Calzaghe, iki boksörün yıllar önce karşılaşsalardı Andre Ward’ı yeneceğinden emin.

Calzaghe, Roy Jones Jr.’a karşı 12 raund sonunda puanla kazandıktan sonra 2008 yılında emekli oldu.

Galli süperstar, yenilgisiz bir kariyere sahip 46 galibiyet ve 32’si nakavtla.

Calzaghe’nin kariyerinde Mikkel Kessler, Bernard Hopkins, Chris Eubank Sr, Sakio Bika, Jeff Lacy ve Robin Reid karşısında anahtar galibiyetleri vardı.

2008 yılında, Calzaghe boksu bıraktığında Ward hala yükselen bir boksör oldu.

Ertesi yıl ilk dünya şampiyonluğunu kazandı ve WBA süper orta siklet kemerini kazanmak için Mikkel Kessler’i yendi.

Ward hız kesmedi, Sakio Bika, Allan Green, Arthur Abraham ve Carl Froch’a karşı zafer kazanarak süper orta sikleti temizledi.

Ward sonunda üç dünya şampiyonluk kemerini ele geçirdi ve 2017’de emekli oldu. Emekli olduğunda kariyerinde 32 galibiyet ve 16 nakavtı vardı.

Calzaghe zaferden emin olsa da, bu maçın heyecan verici olacağı konusunda emin değil.

“Bence oldukça taktik olurdu, sanırım onu ​​geride bırakırdım, sanırım çok yakın bir mücadele olurdu çünkü çok kurnaz, aynı zamanda karşılık vermeyi de seviyor, ben de bir karşılık vericiyim. Puan almayı seviyorum ve Jeff Lacy gibi dövüşçüler üstüme gelsin, “dedi Calzaghe, İngiliz Boksörler TV’ye.

“Andre Ward çok zeki bir boksör, oldukça kurnazdı. Ama maçı kazanırdım, sanırım Hopkins ile bazı raundlardaki maç gibi olabilir. Sanırım onu ​​puanla yenerdim ama izlemek için büyük bir mücadele olur muydu ondan çok emin değilim. ”